Strona główna Temat dnia Właściciel pilnie poszukiwany!

Właściciel pilnie poszukiwany! [AKTUALIZACJA]

12

Jest w coraz gorszym stanie i wymaga natychmiastowej pomocy, a przede wszystkim – powrotu do domu. Jamniczka, która niedawno powiła szczenięta, błąka się od 3 dni po ulicy Długiej w Świdnicy.

jamniczka

Suczka wygląda na zadbaną, ma zieloną, parcianą obrożę.  Musiała niedawno urodzić szczeniaki, bo ma bardzo dużo pokarmu. Jamniczka coraz bardziej cierpi. Pieska dokarmiają okoliczni mieszkańcy i właścicielka jednego z punktów handlowych. Jamniczka stale przebywa w okolicach Długiej 39, naprzeciwko katedry.

O pomoc proszona była straż miejska i policja, ale bez efektu. Jeżeli ktoś rozpoznaje jamniczkę, prosimy o pilny kontakt na numer 696 058 918 lub z redakcją na adres e-mail kontakt@swidnica24.pl.

Aktualizacja: Dzięki pomocy ludzi wielkiego serca suczka wróciła do domu. Jamniczce pomogła Kamila Szczęsna, wolontariuszka schroniska w Uciechowie, mieszkańcy ulicy Długiej i właścicielka sklepu florystycznego. Po ogłoszeniu na portalu Swidnica24.pl udało się odnaleźć właściciela. Okazało się, że ze względu na obowiązki zawodowe zostawił psa wraz z 9 szczeniąt po opieką ojca. Mężczyzna w podeszłym wieku nie do końca sobie radził z gromadką. Dzisiaj wszystkie zwierzaki wróciły do domu. Suczka jest zadbana, zaszczepiona. Część szczeniaków ma już zabepieczona przyszłość, pozostałe trafią do adopcji. Suczka zostanie wysterylizowana.