Strona główna Temat dnia Właściciel pilnie poszukiwany!

Właściciel pilnie poszukiwany! [AKTUALIZACJA]

12

Jest w coraz gorszym stanie i wymaga natychmiastowej pomocy, a przede wszystkim – powrotu do domu. Jamniczka, która niedawno powiła szczenięta, błąka się od 3 dni po ulicy Długiej w Świdnicy.

jamniczka

Suczka wygląda na zadbaną, ma zieloną, parcianą obrożę.  Musiała niedawno urodzić szczeniaki, bo ma bardzo dużo pokarmu. Jamniczka coraz bardziej cierpi. Pieska dokarmiają okoliczni mieszkańcy i właścicielka jednego z punktów handlowych. Jamniczka stale przebywa w okolicach Długiej 39, naprzeciwko katedry.

O pomoc proszona była straż miejska i policja, ale bez efektu. Jeżeli ktoś rozpoznaje jamniczkę, prosimy o pilny kontakt na numer 696 058 918 lub z redakcją na adres e-mail [email protected]

Aktualizacja: Dzięki pomocy ludzi wielkiego serca suczka wróciła do domu. Jamniczce pomogła Kamila Szczęsna, wolontariuszka schroniska w Uciechowie, mieszkańcy ulicy Długiej i właścicielka sklepu florystycznego. Po ogłoszeniu na portalu Swidnica24.pl udało się odnaleźć właściciela. Okazało się, że ze względu na obowiązki zawodowe zostawił psa wraz z 9 szczeniąt po opieką ojca. Mężczyzna w podeszłym wieku nie do końca sobie radził z gromadką. Dzisiaj wszystkie zwierzaki wróciły do domu. Suczka jest zadbana, zaszczepiona. Część szczeniaków ma już zabepieczona przyszłość, pozostałe trafią do adopcji. Suczka zostanie wysterylizowana.

Poprzedni artykułZostań wolontariuszem VII „Okiem Młodych”
Następny artykułPrzybywa murali w Świdnicy