Strona główna Bez kategorii Rusza budowa hospicjum przy ul. Leśnej

Rusza budowa hospicjum przy ul. Leśnej

0

Pierwszego września na plac vis a vis szpitala Latawiec w Świdnicy wjadą koparki. Wyłoniona w drodze konkursu firma Atoria z Katowic rozpocznie budowę stacjonarnego hospicjum. Inwestorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

_2d_ _ 0. Ground Floor

– Na ten moment czekaliśmy dwa lata – radości z dopięcia całej dokumentacji, uzyskania pozwoleń i znacznej części potrzebnych funduszy nie kryje prezes Dariusz Pawliński. Dzięki konkursowi na wyłonienie wykonawcy udało się uzyskać dobrą cenę. Budynek będzie kosztował 3 miliony 306 tysięcy złotych, o 700 tysięcy mniej niż szacowano. 900 tysięcy złotych pochodzi z I edycji budżetu obywatelskiego, pozostałe środki z darowizn. Towarzystwo będzie się także ubiegać o unijną dotację.

_2d_ _ 0. Ground Floor

Hospicjum będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstanie blisko szpitala przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy nie tylko opiekę na najwyższym poziomie, ale także ciepłą, serdeczna atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przy ulicy Leśnej przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy Hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy.

Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.

/asz/

 

Poprzedni artykułZa kulisami filmowego świata [FOTO]
Następny artykułW daleką podróż po trzy punkty