Strona główna Bez kategorii Przez remont stracili klientów?

Przez remont stracili klientów?

4

Blisko 20 właścicieli firm z ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy poskarżyło się na wprowadzone na czas remontu ulicy objazdy. Ich zdaniem wyznaczony kierunek doprowadził do utraty klientów. W tej sprawie piszą do starosty i prezydenta Świdnicy. Sposób przeprowadzania modernizacji tej ulicy od początku spotyka się z krytyką.

ul. Bystrzycka objazd

Tym razem chodzi o czasowy objazd. Na części ulicy został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Problem w tym – przekonują przedsiębiorcy – że nie ma wjazdu w ulicę Bystrzycką z centrum miasta. By dostać się do umiejscowionych tu hurtowni, sklepów, firm usługowych trzeba jechać dookoła ulicą Kraszowicką. –  Wskutek nieprzemyślanych decyzji urzędniczych, sygnatariusze tego pisma ponieśli i nadal ponoszą znaczne straty finansowe spowodowane rezygnacją klientów z kilkukilometrowego dojazdu do ich firm od strony miasta. Czym innym jest dojazd do firm, a czym innym wyjazd z nich. Wszyscy to rozumieją oprócz naszych świdnickich urzędników. Wystarczyło wprowadzić zakaz w odwrotnym kierunku, a najlepiej wprowadzić na tym odcinku ruch wahadłowy – apeluje Marek Kowalski, właściciel restauracji. Zmiana w ruchu była podawana do publicznej wiadomości. – Ale na pewno nie była konsultowana z żadną z firm i z żadnym z mieszkańców. Nikt nie sądził, że przyniesie ona wszystkim takie straty – ripostuje przedsiębiorca.

„Obecna organizacja ruchu wprowadzona jest na krótko i od dnia 30 sierpnia  zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na ul.Bystrzyckiej na odcinku od ul.Kraszowickiej do ul.Kątnej. Wnioskowane przez Państwa odwrócenie kierunku ruchu na w/w odcinku drogi,  wiązałoby się z koniecznością opracowania i uzgodnienia nowej organizacji ruchu. Koniecznym stałoby się  wówczas wcześniejsze powiadomienie mieszkańców korzystających z komunikacji zbiorowej o zmianie przystanków MPK. W związku z postępującym frontem robót na ul.Bystrzyckiej od dnia 1 września  zostanie wprowadzony nowy etap zastępczej organizacji ruchu polegający na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na kolejnym odcinku ul.Bystrzyckiej tj. od ul.Westerplatte do ul.Kraszowickiej. Organizacja ta będzie obowiązywała ok. dwóch tygodni. W drugiej połowie września zostanie zakończona przebudowa na ul.Bystrzyckiej i powróci ruch dwukierunkowy na całej ulicy.” – czytamy w odpowiedzi starostwa. Inwestor ma nadzieję, że wszystkie uciążliwości zrekompensuje nowa nawierzchnia i chodniki. – Pozostaje jedynie przeprosić za  uciążliwość powstałą  w związku z remontowanym odcinkiem – dodaje Sabina Cebula z zarządu powiatu.

Ulica Bystrzycka należała do najbardziej zdegradowanych ulic  w Świdnicy. Dzięki wsparciu miasta, gminy Świdnica, środkom z budżetu powiatu i dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych pod koniec maja rozpoczęła się inwestycja, która obejmie 3,3 kilometra. Koszt to 3,3 miliona złotych. Przebudowa obejmuje zarówno nawierzchnię, jak i chodniki. Miasto na własny koszt wymienia także oświetlenie. Największe zmiany zmiany dotyczą odcinka od przejazdu kolejowego do wlotu w ulicę Westerplatte. Tu jezdnia zostanie poszerzona i powstanie trzeci pas do lewoskrętu. I właśnie w związku z tą zmianą zostaną wycięte żywopłoty oraz drzewa.

/asz/

 

 

 

 

Poprzedni artykułZłoto i srebro dla zawodniczek Stragony
Następny artykułPorażka na inaugurację IV ligi w Żarowie