Strona główna Bez kategorii Park Centralny czeka na wykonawcę

Park Centralny czeka na wykonawcę

30

Urząd Miejskie w Świdnicy ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszego etapu modernizacji Parku Centralnego. Oferty będą przyjmowane do 10 września. Jakie zadanie stoi przed zwycięzcą?

Park Centralny wizualizacja Czora&Czora2

Park Centralny – wizualizacja

I etap przewiduje całkowitą zmianę wyglądu centralnej części największego założenia parkowego w Świdnicy – od hali sportowej do zabytkowego mostu. Na głównej alei zostaną położone kamienne płyty i tutaj powstaną 3 fontanny – jedna centralna w zabudowie i 2 „posadzkowe”. Gruntowny remont przejdą wszystkie alejki. Część z nich będzie żwirowa. Modernizacja zakłada również wyburzenie zdewastowanej kajakarni. W tym miejscu powstanie mini amfiteatr. W parku zostanie wymienione oświetlenie, instalacje kanalizacyjne i wodne. Przewidziane są nowe nasadzenia roślin. Będą także nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i stoliki do gry w szachy.

park-centralny-14

Park Centralny obecnie

Prace mają się zakończyć 30 czerwca 2015 roku. W budżecie na I etap modernizacji zaplanowano 7,7 miliona złotych, ale ostateczna cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Mieszkańcy od lat domagali się przeprowadzenia rewitalizacji wszystkich świdnickich parków. Dopiero w tym roku odnowy doczeka się Park im. Jana Kasprowicza, a w przyszłym – pierwsza część Parku Centralnego.

/asz/

Wizualizacje dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułPogoda odstraszyła siatkarzy plażowych
Następny artykułTurniej plażówki w Jaworzynie Śląskiej