Strona główna Bez kategorii Konstrukcja do szklanych drzwi ustawiona

Konstrukcja do szklanych drzwi ustawiona

0

Kolejny element budzącej kontrowersje szklanej instalacji na placu św. Jana Pawła II w Świdnicy zamontowany. Jest już konstrukcja do osadzenia szklanych drzwi. Montażu można się spodziewać w najbliższych dniach, bo już na niedzielę, 31 sierpnia, zaplanowano uroczystość odsłonięcia Santa Porta.

porta 1

Porta Santa to konstrukcja o wymiarach ok. 4.5 m na 6 m na 1 m pokryta płaskorzeźbami szklanymi, które utworzą skrzydła drzwiowe. Szklaną instalację wykonuje Jarosław Wójcik – ten sam artysta, który stworzył pomnik św. Jana Pawła II. Inne jest źródło finansowania.Pomnik, który kosztował 200 tysięcy złotych, został sfinansowany ze zbiórek przykościelnych i darów sponsorów. Jego postawienie było inicjatywą Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”.

porta 2

Szklane drzwi to pomysł władz miasta. Forsował go, mimo sprzeciwu części Rady Miejskiej, zastępca prezydenta Ireneusz Pałac, twierdząc, że placowi brakuje dominanty. Porta Santa będą kosztowały wraz z transportem i montażem 250 tysięcy złotych. To pieniądze z budżetu Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułWidowiskowe oblężenie twierdzy [FOTO]
Następny artykułPogoda odstraszyła siatkarzy plażowych