Strona główna Bez kategorii Koncertowy tydzień w Krzyżowej

Koncertowy tydzień w Krzyżowej [WYGRAJ BILETY]

1

Od 10 do 18 sierpnia Krzyżowa będzie prawdziwą dolnośląską stolicą gitary. Stanie się to nie tylko za sprawą warsztatów w ramach Letniego Kursu Gitary, ale także znakomitych koncertów, na które mogą przybyć wszyscy miłośnicy gitarowych brzmień. Dla czytelników Swidnica24.pl mamy 2 podwójne zaproszenia.

16 08 Leo_Vilhena

Amatorzy muzyki południowoamerykańskiej powinni przygotować się na prawdziwą muzyczną fiestę. Będzie nią koncert Guitarra días festivos brazylijskiego gitarzysty Leo Vilheny i polskiego perkusisty Mikołaja Wieleckiego.

Już dziś, w drugim dniu koncertów, wystąpi austriacki gitarzysta, Florian Palier. Koncerty Austriaka, powszechnie kojarzonego z muzyką klasyczną, w rzeczywistości przeplatane są najróżniejszymi stylistykami. Palier nie obawia się eksperymentów i bywa, że w jednym muzycznym motywie łączy aranżacje Johna Lennona i Arnolda Schönberga. Z kolei w środę 13 sierpnia usłyszymy w Krzyżowej niezwykle subtelny dziewczęcy głos i charakterystyczne brzmienie ukulele. Zaplanowany w tym dniu koncert ZAGI – młodej wokalistki i instrumentalistki, można określić jako muzykę indie, alternatywną bądź akustyczną – z tekstami aspirującymi do miana poezji.

W Krzyżowej nie zabraknie też koncertów zespołowych. Amatorzy muzyki południowoamerykańskiej powinni przygotować się na prawdziwą muzyczną fiestę. Będzie nią koncert Guitarra días festivos brazylijskiego gitarzysty Leo Vilheny i polskiego perkusisty Mikołaja Wieleckiego. Ten koncert to prawdziwa brazylijska fiesta! Brazylijskiego gitarzystę Leo Vilhenę i polskiego perkusistę Mikołaja Wieleckiego łączy prawdziwa pasja do gorącej muzyki brazylijskiej. Samba de roda, samba batucada, bossa nova oraz latin jazz to stylistyki, które będą przeplatać się podczas ich występu. Na scenie pojawią się też tradycyjne brazylijskie instrumenty perkusyjne oraz mandolina, bajo i cavaquinha. Jednak najbardziej charakterystycznym elementem koncertu będzie niesamowita muzyczna energia rodem z Ameryki Łacińskiej.

flamenco

W tym roku jeden z zaplanowanych koncertów przeniesie się też do Wrocławia. Będzie nim wspólny występ gitarzysty jazzowego Marcina Olaka i mistrza polskiego fingerstyle’u Piorta Resteckiego. Co powstanie z takiego połączenia? Dowiemy się w piątek 15 sierpnia we wrocławskim klubie Stary Klasztor. Jednego możemy być jednak pewni – ich występ będzie obfitował w swobodne improwizacje, nieoczekiwane zmiany nastrojów i zaskakujące aranżacje znanych muzycznych motywów.

Wszystkie koncerty w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej są otwarte dla publiczności spoza warsztatów i cieszą się dużym zainteresowaniem turystów oraz lokalnych mieszkańców. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad kupnem biletu na interesujące nas wydarzenie.

UWAGA! KONKURS!

Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert brazylijskiego gitarzysty Leo Vilheny Guitarra días festivos, który odbędzie się 16 sierpnia w Krzyżowej o godz. 20:00. Po jednym podwójnym zaproszeniu trafi do osób, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie„Na czym oprócz gitary zagra Leo Vilhena?” (wystarczy wymienić 2 instrumenty, szukajcie odpowiedzi w naszym artykule!). Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do 15 sierpnia 2014 do godziny 15.00. W tytule wiadomości proszę wpisać hasło Koncert gitarowy, w treści odpowiedź oraz imię i nazwisko. Zwycięzcy zostaną powiadomieni e-mailem.

HARMONOGRAM KONCERTÓW

12 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Bogactwo gitarowych inspiracji
Florian Palier (Austria)

13 sierpnia, godz. 20:00, MDSM, Krzyżówa 7
Subtelne brzmienie ukulele
ZAGI (Polska)

15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław
Jazzowy  fingerstyle
Marcin Olak & Piotr Restecki (Polska)

16 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Guitarra días festivos
Leonardo Vilhena i Mikołaj Wielecki (Brazylia, Polska)

17 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Koncert Finałowy Letniego Kursu Gitary 2014 (Hiszpania, Polska)
Z udziałem wykładowców, uczestników i tancerek flamenco

Bilety: 25 zł – normalny, 20 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci), karnet na wszystkie 6 koncertów – 65 zł (bez względu na wiek). Bilety można nabyć w online na: www.tbox24.pl oraz przed koncertami. Więcej na: www.gitara.krzyzowa.pl

Poprzedni artykułŻołnierskie awanse [FOTO]
Następny artykułPowiat broni remontu ulicy Bystrzyckiej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.