Strona główna Sport Piłka nożna Jeden klub piłkarski w Świdnicy!

Jeden klub piłkarski w Świdnicy! [FOTO/VIDEO]

4

W czwartkowy wieczór na terenie świdnickiego lodowiska odbyła się pierwsza oficjalna prezentacja drużyn MKS-u Polonia-Stal Świdnica. Zebranym gościom zaprezentowały się dziewczęta świdnickiego klubu, które szykują się do historycznego dla naszego miasta startu w rozgrywkach III ligi kobiet, a także pierwsza drużyna seniorów występująca w III lidze dolnośląsko-lubuskiej.

 010

Dla klubu występującego pod nowym szyldem MKS Polonia-Stal Świdnica była to pierwsza okazja, aby oficjalnie móc powiedzieć o przejęciu licencji na grę w III lidze dolnośląsko-lubuskiej od Polonii-Sparty Świdnica i połączeniu z Gryfem. W Świdnicy dokonało się zatem to, o czym mówiło się od dawna, ale przez ostatnie kilkadziesiąt lat było nierealne. W Świdnicy mamy zatem jeden klub piłkarski – MKS Polonia-Stal Świdnica. Połączone siły, liczba zawodników zarejestrowanych w piłkarskim systemie Extranet robi wrażenie – po połączeniu MKS Polonia-Stal Świdnica jest najliczniejszym klubem na Dolnym Śląsku wyprzedzając tak uznane marki jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, czy też Miedź Legnica. Obecnie w świdnickim klubie trenuje aż 582 piłkarzy i piłkarek. To pokazuje tylko jaki mamy potencjał piłkarski w Świdnicy i jak wielu młodych chłopców, ale jak się okazuje również kobiet garnie się do gry w „kopaną”.

Zanim jednak wiceprezes MKS-u Polonia-Stal Świdnica Dariusz Stachurski wspomniał o połączeniu klubów, kibicom zaprezentowały się drużyny występujące w III ligach. Dla zawodniczek trenowanych przez Damiana Błaszczyka będzie to wielki debiut, debiut również dla Świdnicy, dla której kobieca piłka to prawdziwa nowość. Dziewczyny swój pierwszy oficjalny mecz rozegrają w niedzielę, 31 sierpnia o godz. 15.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmując Polboto Grom Udanin. Warto zatem już dziś zarezerwować sobie czas i dopingować dziewczęta walczące o punkty dla Świdnicy. Kilka minut wytchnienia, występ tancerek z zespołu „Czas” i na podeście zaczęli się pojawiać piłkarze pierwszej drużyny mężczyzn MKS-u Polonia-Stal Świdnica. W odróżnieniu od dziewczyn, panowie swoje rozgrywki już rozpoczęli i to z wysokiego „C” wygrywając na wyjeździe 4:0 z Polonią Trzebnica. Teraz zawodnicy Jarosława Lato szykują się do pierwszego meczu na własnym stadionie. Ten odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia – o godz. 17.00 zagramy z Dębem Przybyszów.

 015

Nie zabrakło też miłego akcentu i wyróżnienia w postaci wręczenia okolicznościowej statuetki Jackowi Fojny, który po wielu latach gry dla naszej drużyny zmienia barwy klubowe. Na koniec głos zabrał prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek cieszący się, że mamy w naszym mieście aż tak duży piłkarski potencjał. Prezydent życzył oczywiście wszystkim piłkarzom i zawodniczkom udanych występów i zaangażowania na boisku.

Kadra MKS-u Polonia-Stal Świdnica (III liga dolnośląska kobiet)

 Bramkarki:
Anna Kanecka (kapitan zespołu)
Kamila Bitkołów

Linia obrony:
Sylwia Dobrowolska
Marta Kuszel
Julia Morąg
Aleksandra Zych
Beata Górajewska
Agata Prokopowicz
Natalia Samborska
Wiktoria Dola
Roksana Grodowska
Sylwia Simlat
Daniela Szuman
Dominika Sorota

Linia pomocy:
Aleksandra Bizoń
Anna Brokos
Julia Furmankiewicz
Jagoda Głogowska
Paulina Krakowska
Dominika Sochacka
Berenika Fedak
Sandra Kozak
Karolina Skalska

Atak:
Natalia Nalewajko
Karolina Morawska

Trener:
Damian Błąszczyk

Kadra pierwszej drużyny seniorów MKS-u Polonia-Stal Świdnica (III liga dolnośląsko-lubuska)

Bramkarze:
Amin Stitou
Bartłomiej Kot
Kevin Bazydło

Obrońcy:
Patryk Salamon
Patryk Chrapek
Rafał Luber
Michał Skrypak
Michał Sudoł
Sławomir Truszczyński
Jarosław Lato

Pomocnicy:
Grzegorz Borowy (kapitan zespołu i II trener drużyny)
Szymon Borowy
Wojciech Szuba
Marcin Morawski
Wojciech Sowa
Łukasz Kot
Mariusz Miętkiewicz
Kamil Kukla
Mateusz Jaros
Paweł Tobiasz
Bartłomiej Skowroński

Napastnicy:
Mateusz Kopernicki
Gracjan Klimczak

Trener:
Jarosław Lato

Trener bramkarzy:
Paweł Madaliński

Fizjoterapeuta:
Mariusz Borowiec

Kierownik:
Piotr Podsiadły

(Polonia-Stal Świdnica, FOTO: Łukasz Kufner)

Poprzedni artykułKolejne pieniądze na popowodziowe naprawy
Następny artykułNabór filmów przedłużony