Strona główna Wydarzenia Strzegom Gwiazdy nie zawiodły

Gwiazdy nie zawiodły

0

Sylwia Grzeszczak, której nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać, oraz coraz bardziej popularny zespół Future Folk wystąpili na zakończenie XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu

SG 1

Publiczność, podobnie jak w latach poprzednich, bardzo licznie zjawiła się na OSiR-ze. Tak duża frekwencja nie powinna jednak nikogo dziwić, bowiem zarówno Future Folk, jak i Sylwia Grzeszczak znajdują się obecnie w czołówce polskich wykonawców muzycznych.

Zespół Future Folk, którego liderem jest Stanisław Karpiel Bułecka, zaprezentował w Strzegomiu piosenki oparte na elektronicznej muzyce tanecznej z wpływami folku góralskiego. O liczne nowoczesne brzemienia zadbał DJ Matt Kowalsky. Z kolei na skrzypcach grał, jednocześnie wspomagając lidera vocalem, Szymon Chyc-Magdzin. Na scenie mogliśmy usłyszeć m. in. utwory takie jak: „Twarda skała”, „Dukaty” czy też „Malinowa dziewczyno”. Ten ostatni dał im zwycięstwo w XII Sopot TOPtrendy Festiwal w konkursie Trendy w 2014 r. Rok wcześniej grupa dotarła do półfinału  V edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

DSC_9290

Sylwia Grzeszczak mimo stosunkowo młodego wieku, ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie muzycznej, a jej piosenki zna i nuci cała Polska. Artystka w ponad 1,5-godzinnym koncercie zaprezentowała większość swoich największych hitów – „Co z nami będzie?”, „Księżniczka”, „Bajka”, „Małe rzeczy”, „Karuzela”, „Sen o przyszłości”, „Flirt”, „Pożyczony” czy też utwory pochodzące z najnowszej płyty pt. „Komponując siebie”. Główna bohaterka strzegomskiej sceny, co warto podkreślić, do większości z tych piosenek pisze sama teksty i komponuje muzykę. Część z nich powstało we współpracy z Liberem, którego niedawno poślubiła.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułMiał ponad 6 promili alkoholu. Ktoś go podpalił?
Następny artykułGwiazda ekranu, zmora miasta