Strona główna Bez kategorii Gwiazdy ludowe, gwiazdy pop

Gwiazdy ludowe, gwiazdy pop

0

Już w środę do Strzegomia zjadą zespoły folklorystyczne z całego świata. 6 sierpnia rozpoczyna się  23. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Obok artystów ludowych na scenie pojawi się m.in. Sylwia Grzeszczak.

festiwal_folklor4

Zdjęcie archiwum

Tym razem w Strzegomiu gościć będą zespoły z Armenii, Białorusi, Czech, Grecji, Indii, Irlandii, Meksyku i Polski. Impreza rozpocznie się 6 sierpnia o godz. 16.00 koncertem – zwiastunem w Rynku. 7 sierpnia organizatorzy zapraszają na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się koncert inauguracyjny. Dzień później zespoły zaprezentują się na koncercie festiwalowym, a 9 sierpnia na koncercie galowym. Ostatni dzień tej międzynarodowej imprezy, czyli 10 sierpnia to moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Ostatni dzień rozpocznie msza św., po której tradycyjnie udamy  w centrum miasta podczas „Rynku świata” będzie można skosztować smacznych i oryginalnych potraw, przygotowanych przez zagranicznych gości. O godz. 13.00  Koncert Zespołów Dolnośląskich. Wieczorem -na terenie OSiR-u wystąpią dwie gwiazdy: Future Folk oraz Sylwia Grzeszczak.

Folklor Strzegom

W związku z przesunięciem terminu modernizacji górnej i dolnej płyty boiska OSiR-u, koncerty: inauguracyjny, festiwalowy, galowy oraz koncert gwiazd, odbędą się jak co roku na górnej płycie boiska sportowego, a nie na parkingu przed halą sportową!

Poprzedni artykułPiłkarze w akcji
Następny artykułŚwidnica między twierdzą a wolnym miastem