Strona główna Temat dnia Wypożyczalnia rowerów już działa

Wypożyczalnia rowerów już działa

1

Od dzisiaj działa wypożyczalnia rowerów przy Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Do dyspozycji turystów, którzy Świdnicę i okolice chcą zwiedzić na dwóch kółkach, jest 10 rowerów.

R_Zabczyk i E_Frączak

Na zdjęciu od lewej Rafał Ząbczyk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej i Edmund Frączak, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy

Jednoślady zakupiono w ubiegłym roku w ramach Zjazdu Świdniczan. Ale do tej pory mogli z nich korzystać tylko i wyłącznie goście domu wycieczkowego i campingu znajdującego się przy ulicy Śląskiej. – Od dzisiaj rowery można wypożyczyć w Rynku w Informacji Kulturalnej i Turystycznej – mówi Rafał Ząbczyk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej. Rowery możemy wypożyczyć i zwrócić w dwóch miejscach. Pierwsze to wspomniana już Informacja Kulturalna i Turystyczna, gdzie na turystów czekają cztery rowery, drugie dom wycieczkowy  przy ulicy Śląskiej. –  W tym drugim przypadku jednoślad będziemy mogli wypożyczyć już od godziny 8.00. Natomiast w w Rynku bicykl będzie dostępny od 10.00. Rower powinniśmy oddać najpóźniej do godziny 20.00 podkreśla Ząbczyk.

Aby skorzystać z jednośladów, musimy wnieść opłatę i podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem . – Koszt wypożyczenia roweru to trzy złote za każdą rozpoczętą godzinę lub 20 złotych za cały dzień maksymalnie 10 godzin –  mówi Edmund Frączak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Jeśli będziemy chcieli wypożyczyć rower, powinniśmy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, z którego pracownik spisze dane; musimy być pełnoletni i trzeźwi.

Wypożyczalnia rowerów będzie czynna do października 2014 roku.

reklama_v2_170x120+spad-ulotka-rower25.cdr

tepe