Strona główna Bez kategorii Wkrótce drugie spotkanie świdniczan

Wkrótce drugie spotkanie świdniczan

0

Za niespełna miesiąc rozpocznie się kolejny Zjazd Wszystkich Świdniczan. Od 21 do 24 sierpnia 2014 roku świdniczanie mieszkający stale w mieście i przyjeżdżający z Polski, Europy i świata spotkają się w swoim rodzinnym mieście, by wspólnie pobawić się i powspominać.

 Zjazd Świdniczan, foto Łukasz Jóźwiak

Zdjęcie Łukasz Jóźwiak

Zapisy cały czas trwają, a swój udział zapowiedziało dotychczas ponad 800 osób, wśród nich są świdniczanie z Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. W programie nie zabraknie wycieczek w bliższe i dalsze okolice Świdnicy. Świdniccy restauratorzy przygotowują popołudnia lub wieczory tematyczne, podczas których będzie można skosztować potraw z kuchni greckiej, bawarskiej czy francuskiej, posłuchać muzyki na żywo czy obejrzeć ciekawy film. W czwartek, piątek i sobotę co wieczór w Rynku odbędą się koncerty. Podobnie jak przed rokiem, w ramach zjazdu zaplanowano mszę św. w intencji wszystkich świdniczan, która zostanie odprawiona w katedrze w niedzielę – ostatniego dnia zjazdu.

PROGRAM ZJAZDU

 Tegoroczną ciekawostką są także zjazdowe gadżety – koszulki, kubki, maskotki itd., z których każdy uczestnik zapisujący się na zjazd może skomponować dowolny zestaw. Gadżety, które są zamawiane w trakcie wypełniania formularza zgłoszeń, cieszą się naprawdę dużym powodzeniem. W ramach zjazdu zaplanowano również konkurs fotograficzny „Ze Świdnicą w tle”. Nagrodą główną w nim jest tablet ufundowany przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Co zrobić, by dać sobie szansę na wygraną? Wystarczy znaleźć w archiwum lub zrobić sobie albo komuś z rodziny czy znajomych zdjęcie, na którym w tle jest charakterystyczny element architektoniczny albo obiekt w Świdnicy. Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali. Jak pokazał I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji.

Jak się zapisać?

Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

 

 

Poprzedni artykułNocą w piłkę nożną
Następny artykułRafał Majka „królem gór”