Strona główna Wydarzenia Sztuka budowania, sztuka burzenia

Sztuka budowania, sztuka burzenia

0

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej co roku ma miejsce Lato Artystyczne. Projekt skierowany do młodych ludzi z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Litwy, Norwegii, Chorwacji w wieku 15­26 lat pragnących rozwijać swoje talenty artystyczne.

Krzyżowa

W ramach projektu realizowane są kilkunastodniowe interdyscyplinarne warsztaty artystyczne różnych dziedzin sztuki. W tym roku, w ramach projektu Międzynarodowe Lato Artystyczne w  terminie 13­-25 lipca odbywają się między innymi warsztaty teatru i fotografii. Równolegle mają miejsce kursy mistrzowskie rzeźby, ceramiki, malarstwa i grafiki. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych z kraju i zagranicy. Każdy z warsztatów obejmuje kilkadziesiąt godzin zajęć.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Warsztaty fotografii klasycznej odbywają się w dwóch częściach. Część pierwsza poświęcona jest technice pracy czyli nauka o zasadach rejestracji obrazu (kadr, kompozycja, poprawna ekspozycja), zasadach i technikach pracy w ciemni, technikach pracy w studiu oraz o
najważniejszych wydarzeniach w historii fotografii światowej i polskiej. Druga część polegać na realizacji portretów w technice ‘non camera’. Każdy z uczestników przygotuje własne urządzenie, którym będzie rejestrować portrety uczestników wszystkich warsztatów oraz wszystkich pracowników i mieszkańców majątku w Krzyżowej. Gotowe zdjęcia przygotowane w ciemni zmontujemy w wielką mozaikę i powiesimy w przestrzeni otwartej.

Prowadzenie: Mateusz Ciągło (Polska)

WARSZTATY TEATRU

W ciągu dwóch tygodni, wspólnie, w międzynarodowej grupie zgłębiamy tajniki sztuki aktorskiej. Poszukujemy uniwersalnych metod i środków wyrażania emocji i stosunku wobec otaczającego nas świata. Ruch, mimika oraz muzyka są naszymi kluczami do sztuki performance­-u. Wielkim finałem naszej teatralnej przygody będzie wystawienie spektaklu plenerowego.

Prowadzenie: Grzegorz Pohl (Polska)

KURSY MISTRZOWSKIE z GRAFIKI, MALARSTWA, RZEŻBY, CERAMIKI

W ramach projektu odbywają się również kursy mistrzowskie dla studentów Akademii Sztuk Pięknych z Petersburga, Lwowa, Mińska Białoruskiego i Wrocławia. Projekt prowadzony jest przez Marka Stanielewicza (ASP Wrocław), Macieja Kasperskiego (ASP Wrocław),Verę Yahoudzik (Białoruś) oraz Rafala Piesliaka i Dovydas Klimavicius (Litwa).

Pobyt wszystkich młodych uczestników w Krzyżowej kończy finał „Lata Artystycznego”, już w tę środę 23.07.2014 o godzinie 16:00. Prezentacje artystyczne otwarte są dla mieszkańców okolic Krzyżowej i całego Dolnego Śląska. Wstęp na prezentacje jest wolny!

/organizatorzy/

Poprzedni artykułFinał Festiwalu Organowego
Następny artykułOskarżony o handel amfetaminą