Strona główna Bez kategorii Świdnickie TBS w krajowej czołówce

Świdnickie TBS w krajowej czołówce

5

Towarzystwo Budownictwa Społecznego ze Świdnicy znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych TBS-ów w Polsce i jako jedyne z Dolnego Śląska jest w grupie liderów. Ranking opracował magazyn Strefa Gospodarki.

m3

– Jesteśmy na ósmym miejscu spośród blisko 200 TBS-ów w Polsce. To dla nas istotne wyróżnienie, potwierdzające bardzo dobrą kondycję finansową i słuszność podejmowanych inwestycji – podkreśla Mirosław Gałek, prezes świdnickiego TBS-u. „Analizie poddane zostały takie kwestie jak osiągane wyniki finansowe, inwestycje, działania na polu zarządzania nieruchomościami, czy posiadane nagrody i certyfikaty oraz tzw. autorytet branżowy. Pod uwagę brane były również dane „miękkie”, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka personalna i polityka jakości. Pomimo zmiany wielu czynników zewnętrznych TBS-y pokazują, że mogą być ciekawą alternatywą na polskim rynku nieruchomości posiadając dodatkowo potencjał, który umożliwia również świadczenie usług zarządczych na rzecz innych podmiotów.” – czytamy w Strefie Gospodarki. Pierwsze miejsce przypadło w udziale szczecińskiemu TBS-owi. Udział w rankingu był bezpłatny.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego zostało powołane przez Radę Miejską w 1998 roku. Od tej pory wybudowało 251 mieszkań o łącznej powierzchni 12,5 tysiąca metrów kwadratowych, 7 lokali użytkowych i 110 garaży. Zrealizowało także budynek komunalny na 21 mieszkań. Przed spółką kolejne wyzwania. Już w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę kamienicy przy ulicy Spółdzielczej, w miejscu, gdzie od lat straszą fundamenty niedokończonej inwestycji. W budynku o powierzchni 3,1 tysiąca m2 będą 43 mieszkania, 23 podziemne garaże i 3 lokale usługowe w części parterowej. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2015 roku.

ul. Spółdzielcza wizualizacja

Wizualizacja budynku, który TBS wybuduje przy ul. Spółdzielczej

TBS angażuje się także w działania na rzecz mieszkańców wymagających pomocy. Stąd pomysł na zaadaptowanie na specjalne mieszkania budynku przy ul. 1 Maja, który przed laty stanowił część dawnej siedziby Urzędu Miejskiego. W obiekcie miałoby powstać 25 mieszkań dla osób chorych lub mających trudności z przystosowaniem się do życia. Na parterze planowane są gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarska i świetlica. Projekt został zgłoszony do II edycji budżetu obywatelskiego. Prezes Gałek ma nadzieję, że idea znajdzie poparcie wśród mieszkańców.

/opr.asz/