Strona główna Temat dnia Podszywa się pod urzędniczkę i zastrasza

Podszywa się pod urzędniczkę i zastrasza

1

W ostatnich dniach ktoś podszywa się pod pracownika Urzędu Miejskiego w Świdnicy i wykonuje telefony do świdniczan. Kobieta – nie przedstawiając się – nakazuje natychmiastowe stawienie się do pok. nr 9, gdzie działa Wydział Spraw Obywatelskich – Ewidencja Ludności, pod groźbą kary. Osoba ta nie podaje czego sprawa dotyczy. Przykre telefony otrzymało już kilku starszych mieszkańców Świdnicy.

 telefon

W przypadku otrzymania takiego telefonu prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na numer, z którego osoba podszywająca się pod urzędnika dzwoni oraz zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miejskiego – tel. 74 8562 821 bądź na Policję – tel. 112 lub 997.

 Urząd Miejski w Świdnicy, jeśli zachodzi taka konieczność, dokonuje wezwań mieszkańców w formie pisemnej – nie telefonicznej! Jeśli zaś pracownicy kontaktują się telefonicznie, to zawsze przedstawiają się i informują, czego sprawa dotyczy. Prosimy o ostrożność i jednocześnie zapewniamy, że Urząd Miejski podjął odpowiednie działania mające na celu wyjaśnienie zdarzenia, a w razie konieczności sprawa zostanie zgłoszona również organom ścigania.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułZarabiają i bawią się w Miasto Dzieci
Następny artykułOdznaczenia i awanse dla policjantów [FOTO]