Strona główna Bez kategorii Paulina Lenda na świdnickiej scenie

Paulina Lenda na świdnickiej scenie

3

Znana za sprawą głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Pochodzi ze Świdnicy. Aktualnie żyje w Londynie, który porwał ją na dłużej, niż planowała. Muzycznie bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej.W rodzinnym mieście zaśpiewa już w najbliższą sobotę.

WG-fot.-J.-Gałuszka-580x873

Za niedościgniony życiowy wzór uważa Janis Joplin, dzięki której zakochała się w psychodelicznej muzyce z lat 70. i przez którą chciała prowadzić hipisowski styl życia, podróżując i bawiąc się chwilą. Wychowywała się jednak, słuchając czarnej muzyki.Mowa oczywiście o Paulinie Lendzie, która w kwietniu tego roku wydała swoją debiutancką płytę. Jej pierwszy solowy koncert zaplanowano na 2 sierpnia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Paulina Lenda, laureatka wielu przeglądów wokalnych, dwukrotna finalistka Szansy Na Sukces. W 2008 r. została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”.

Po długiej przerwie i współpracy z wieloma artystami (m.in. Maciejem Maleńczukiem, Kasą Chorych) z pomocą Jarka Zawadzkiego (ze Studia 7.), Błażeja Domańskiego (producenta m.in. płyty DAGADANA) i Lesława Mateckiego (gitarzysty Moniki Brodki, z którym pracowała nad własnymi piosenkami), Paulina nagrała swój pierwszy debiutancki album, zatytułowany WOLF GIRL.

Materiał „Wilczycy” został nagrany na tzw. „setkę”, aby zachować prawdę tych kompozycji. Teksty pisała sama Paulina na przestrzeni kilku lat, a warstwę muzyczną opisać można jako akustyczny folk. Na płycie wykorzystane zostały gitary akustyczne, banjo, ukulele, nadając temu materiałowi oryginalnego, minimalistycznego brzmienia. Paulina koncertuje jednak głównie z samym gitarzystą, z którym przyjaźni się i gra od lat, dzięki czemu w duecie na scenie potrafią stworzyć intymny klimat, opowiadając historie zawarte w tekstach, ale i przekazać słuchaczowi ogromną dawkę emocji i energii, która wypływa z tej dwójki. Materiału z płyty „Wolf Girl” będziecie mogli posłuchać właśnie podczas koncertu na żywo, na który serdecznie zapraszamy!

Koncert zaplanowano w sobotę, 2 sierpnia o godzinie 20.00 w sali teatralnej ŚOK-u. Bilety 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu do nabycia w Świdnickim Ośrodku Kultury.

fot. materiały organizatorów