Strona główna Wydarzenia Operowo w kinie

Operowo w kinie

4

Dzieła operowe w kinie? Okazuje się, że to świetny pomysł. Ponad 130 osób skorzystało z możliwości obejrzenia „Nabucco” Giuseppe Verdiego na ekranie Cinema 3D. Nim jednak rozpoczął się spektakl, na gości czekały – jak w prawdziwej operze – lampki szampana i słodkości, podawane oczywiście prze młodzież w stylowych strojach.

opera (15)

Znakomite wykonanie, świetni artyści, niezwykłe miejsce nagrania – Arena di Verona sprawiły, że dwu i półgodzinny spektakl zrobił świetne wrażenie na gościach. Bardzo dobra realizacja filmowa pozwalały dostrzec szczegóły, rzadko widoczne z odległych rzędów.

– Kochamy z mężem operę. Ale dla mnie szczególnie wzruszające były ujęcia Werony – mojego ulubionego włoskiego miasta. Arena, w której odbywał się spektakl, robiła ogromne wrażenie – mówi Irena Pawlikowska, która już dziś zapowiada obecność na wszystkich proponowanych przedstawieniach.

Zachwytu nie kryje Małgorzata Braniecka, która oglądała „Nabucco” w towarzystwie męża, Andrzeja Andrzejewskiego. – To ukochana opera mojego męża. Nigdy nie spodziewałam się, że będziemy mieli okazję obejrzeć ją tu, w Świdnicy. To naprawdę świetny pomysł, bardzo jesteśmy zadowoleni – mówi pani Małgosia.

O specjalne zaproszenia i oprawę premierowego spektaklu zadbała Galeria Świdnicka.

– Opera to szczególny gatunek muzyki, który takiej uroczystej oprawy wymaga. Zaproszonych gości prosiliśmy o stroje wieczorowe, gdyż takie wydarzenie, taka muzyka, wymaga specjalnych gestów. Mamy w Świdnicy niepowtarzalną okazję dzięki Cinema 3D, by uczestniczyć z spotkaniach z najpiękniejszą muzyką świata, zrealizowaną w miejscach niezwykłych – mówi Beata Moskal-Słaniewska z Galerii Świdnickiej.

Widzowie proszeni byli o wystąpienie w strojach, które pasować będą do „ucha opery”. Za najbardziej stylową i elegancką parę wieczoru uznano Sylwię i Mariusza Kozłowskich, dla których nagrodą będzie zaproszenie na kolejny spektakl, także operę Verdiego – tym razem „Traviatę”. Przedstawienie, zrealizowane w Opera de Paris, obejrzeć będzie można 13 września, w sobotę, o godz. 20.00.

A ponadto w programie:

16 PAŹDZIERNIKA 2014 „TOSCA LIVE” GIACOMO PUCCINI Opera de Paris

15 LISTOPADA 2014 „AIDA 3D” GIUSEPPE VERDI Arena di Verona, Włochy

13 GRUDNIA 2014 „LA BOHEME” GIACOMO PUCCINI Salzburg Festival

7 LUTEGO 2015 „IL TROVATORE” GIUSEPPE VERDI Teatro Regio di Parma