Strona główna 112 Okradł kobietę, teraz posiedzi

Okradł kobietę, teraz posiedzi

2

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 31-letniemu mieszkańcowi Strzegomia za rozbój, jakiego dokonał na 66 – letniej kobiecie. Sprawcę napadu zatrzymał wspólnie z policjantem po służbie mieszkaniec Strzegomia. Zatrzymany 31 – latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

policja6

3 lipca 2014 na jednej z ulic Strzegomia dokonano rozboju na 66-letniej mieszkance tego miasta. Sprawca zdarzenia używając przemocy wobec kobiety wyrwał jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 80 złotych. Będący po służbie dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z mieszkańcem Strzegomia zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione w trakcie rozboju przedmioty – mówi Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy.

W trakcie zatrzymywania sprawcy rozboju został aresztowany 21-letni mężczyzna – mieszkaniec Strzegomia, który groził funkcjonariuszowi, usiłując groźbą zmusić go do zaniechania zatrzymania sprawcy rozboju.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

31-letni mieszkaniec Strzegomia usłyszał zarzut rozboju, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec 21-latka zastosowano dozór policyjny, dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w Komisariacie Policji w Strzegomiu. Za czyn, którego się dopuścił może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności – mówi Czepil.

Poprzedni artykułSiatkarska inauguracja wakacji
Następny artykułWarsztaty dla przedsiębiorczych