Strona główna 112 Hiena cmentarna przed sądem

Hiena cmentarna przed sądem

4

Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi Świdnicy Andrzejowi Ś. Prokurator zarzuca mu, że od połowy 2013r. do kwietnia 2014r. dopuścił się obrabowania 33 grobów na terenie cmentarzy usytuowanych w Świdnicy, Witoszowie Dolnym, Lutomi Dolnej, Jaworzynie Śląskiej i Bojanicach.

policja111

W 2013 i 2014 roku na terenie świdnickich i okolicznych cmentarzy ujawniane były liczne przypadki kradzieży elementów metalowych grobów, tablic, liter i płyt nagrobnych. W wyniku podjętych działań operacyjnych policji ustalono, że jednym ze sprawców ograbiania grobów jest 30-letni Andrzej Ś. – mieszkaniec Świdnicy, któremu udowodniono popełnienie 33 czynów.

W toku dochodzenia ustalono nadto, że oskarżony działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma innymi mieszkańcami Świdnicy – 50-letnim Krzysztofem B. oraz 31-letnim Grzegorzem Ch. w lutym i kwietniu 2014r. dopuścił się kradzieży ok. 200 m kabli wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej na trasach Świdnica Miasto – Świdnica Kraszowice oraz Świdnica – Opoczka o wartości ponad 3000 zł na szkodę Telekomunikacji Kolejowej we Wrocławiu.

Zarzuconych czynów Andrzej Ś. dopuścił się będąc uprzednio wielokrotnie skazanym za przestępstwa przeciwko mieniu i odpowiadać będzie przed sądem w warunkach tzw. recydywy.

Za występki polegające na ograbieniu grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłych grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Poprzedni artykułKolarska rywalizacja nad zalewem Witoszówka
Następny artykułNapędzili stracha I-ligowcowi [FOTO]