Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 99

Co to, gdzie to? Zagadka nr 99 [KONKURS]

0

Przed nami przedostatnia zagadka z cyklu „Co to, gdzie to?”. Już za dwa tygodnie nowy konkurs w którym do wygrania będą oczywiście bilety do kina Cinema 3D, ale zanim to nastąpi poznajmy zwycięzcę. Nagroda, zaproszenie do kina, w tym tygodniu wędruje do pani Anny Skowrońskiej, gratulujemy.

Zagadka nr 99.

zagadka99

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 12 lipca  2014. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 99”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Pod odpowiedzią należy podać źródła, z jakich Państwo korzystali. Zwycięzca zostanie ogłoszony już w najbliższą niedzielę, 13 lipca na portalu Swidnica24.pl. Zapraszamy do zabawy.

Rozwiązanie zagadki nr 98

cotogdzieto

Jest to witraż, który znajduje się w dawnym Gimnazjum Miejskim w Świdnicy przy ulicy Franciszkańskiej 7.

Gimnazjum zostało wybudowane w latach 1852-1854 na fundamentach zniszczonego kościoła i klasztoru Franciszkanów. Obecnie w budynku mieści się Społeczna Akademia Nauk.

Widoczny na zdjęciu witraż znajduje się w jednym z okien auli. Umieszczono go tam z okazji 200-lecia istnienia gimnazjum ewangelickiego. Ozdobny secesyjny witraż przedstawia zamek Wartburg w pobliżu Eisenach, w którym dr Marcin Luter, przetłumaczył Stary i Nowy Testament z języków oryginalnych na niemiecki. W górnej części witraża widnieje czteropolowy herb Świdnicy

Źródło „Świdnica Przewodnik”, tekst: Sobiesław Nowotny i Wiesław Rośkowicz, rok wydania 1999.

Poprzedni artykułKtokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Następny artykułPolonia posparuje z I-ligowcem!