Strona główna Temat dnia Centrum rozrywki rośnie w oczach

Centrum rozrywki rośnie w oczach [FOTO]

0

Są już dwa boiska i plac zabaw. A na ukończeniu jest siłownia pod chmurką. Budowa centrum rozrywki na ulicy Ułańskiej w Świdnicy powoli dobiega końca.

Centrum_rozrywki_ulica_Ułańska_Świdnica_11

Prace przy ulicy Ułańskiej ruszyły  pod  koniec lutego, a termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na wrzesień2014 r. Centrum rozrywki to dwa boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefa rekreacyjna dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownią pod chmurką, parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie.

Centrum_rozrywki_ulica_Ułańska_Świdnica_22

Na ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku przetarg odpowiedziało 9 oferentów. Przetarg wygrała firma Dabro-Bau, która za wykonanie zadania  zaproponowała kwotę 2 098 000 zł. Teren przyległy do ulicy Ułańskiej zyska zupełnie nowe oblicze dzięki dobremu projektowi, na który miasto uzyskało dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację terenów powojskowych. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na  rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Centrum_rozrywki_ulica_Ułańska_Świdnica_23

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostaną także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowana zostanie specjalna pochylnia ułatwiająca korzystanie z tego terenu.

Poprzedni artykułPomóż znaleźć zwyrodnialca!
Następny artykułZłodziej się nie natrudził