Strona główna Wydarzenia Żarów Zakupy na nowym targowisku

Zakupy na nowym targowisku

1

Na ten moment handlowcy i mieszkańcy czekali od lat.  Żarowskie targowisko w sobotę, 7 czerwca zostało oficjalnie otwarte i udostępnione mieszkańcom. Handlowcy, rolnicy i sadownicy mogą sprzedawać produkty na nowoczesnym i zmodernizowanym obiekcie.

yatgowisko 1

– Jeszcze kilka miesięcy temu miejsce to miało zupełnie inny wygląd. Dziś, na tym utwardzonym placu stoi rząd stanowisk do handlowania, odnowiony budynek socjalny i dogodne miejsca parkingowe. Po wielu latach oczekiwań kupcy mają godne warunki do prowadzenia swojej działalności. Poprawił się także komfort kupujących. Ta inwestycja odmieniła Żarów, ale również miejsca pracy lokalnych handlowców – mówił podczas uroczystego otwarcia nowego targowiska w Żarowie burmistrz Leszek Michalak.

Prace przy modernizacji placu targowego rozpoczęły się w listopadzie minionego roku. Podczas jego przebudowy powstało 97 miejsc handlowych, w tym 51 zadaszonych oraz utwardzony parking na ponad 60 miejsc. W ramach modernizacji wyremontowano również ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej, zaplecze sanitarne, fontannę i budynek szaletu miejskiego.

Tego dnia zakupy wszystkim mieszkańcom umilały występy Orkiestr Dętych z Lohmar i Żarowa oraz taneczne popisy dziewczynek ze szkółki tanecznej z Kalna. Na wysokości zadania stanęły również wiejskie stowarzyszenia, które specjalnie na ten dzień przygotowały dla wszystkich mieszkańców poczęstunek.

Budowa żarowskiego targowiska kosztowała ponad 850 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy to unijna dotacja, jaką gmina Żarów pozyskała w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich nalata 2007-2013.

Magdalena Pawlik

UM Żarów/opr. red.

Poprzedni artykułMagiczne pojazdy i obrazy Anny Sztuckiej
Następny artykułSiatkarze „trójki” też zagrają w Strzelinie