Strona główna Wydarzenia Wałbrzych doceniony w Świdnicy

Wałbrzych doceniony w Świdnicy

3

Miasto Wałbrzych zwycięzcą konkursie „Miasto Szans. Miasto Zrównoważonego Rozwoju” zorganizowanym przez PwC  oraz tygodnik Newsweek Polska. Nagrodę i wyróżnienia wręczono podczas sesji plenarnej drugiego dnia Kongresu Regionów w Świdnicy.

kongres regionów (17)

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej znalazł się także w piętnastce najlepszych prezydentów rankingu Newsweeka

Zrównoważony rozwój miast jest tematem obecnym na szczeblu europejskim od kilkunastu lat, kiedy to pojawiły się pierwsze konwencje wyznaczające kierunki rozwoju miast w tym obszarze.  Wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju zależy od specyfiki miast, obszarów lub regionów oraz wyzwań i szans, jakie przed nimi stoją, a także od ich uwarunkowań społecznych, środowiskowych i ekonomicznych.

 Organizatorzy analizują już od czterech lat dobre praktyki polskich miast w konkursie „Miasto Szans – Miasto Zrównoważonego Rozwoju”. Coraz więcej z nich podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki dostępnym narzędziom takim jak np. Nowa Perspektywa Finansowa UE, strategie niskoemisyjne, zrównoważonego rozwoju czy zielonej gospodarki zwiększa się znaczenie planowania strategicznego rozwoju miast i regionów, w tym inwestycji.

 Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursy  „Miasto szans. Miasto zrównoważonego rozwoju” zostało miasto Wałbrzych.  Nagrodę przyznano za działania na rzecz poprawy infrastruktury, w szczególności budownictwa i transportu miejskiego. Jednym z celów tych działań jest zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej.

 Wyróżnienie specjalne otrzymało miasto Kielce za holistyczne podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem miasta.

***

 V Ogólnopolski Kongres Regionów pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność. Nowa rola władz samorządowych” potrwa do czwartku, 12 czerwca. W trakcie Kongresu odbędzie się 37 paneli dyskusyjnych, uczestnicy wezmą także udział w 3 sesjach plenarnych oraz panelach „bez krawata”.

 Kongres Regionów to unikatowe miejsce spotkań świata biznesu, przedsiębiorców i inwestorów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego.

Poprzedni artykułAustriacka przeprawa pływaków Svidy
Następny artykułGiulianiego recepta na sukces [FOTO/WIDEO]