Strona główna Wydarzenia Żarów Volvo dla strażaków

Volvo dla strażaków

2

Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów i autopompa z wysokim oraz niskim ciśnieniem. Na dachu zabudowane trzymacze do drabin, 2000 litrów  wody w zbiorniku i pięciometrowa drabina. Tak wyposażony samochód pożarniczy Volvo FL 6 z 1993 roku trafił do druhów z jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Imbramowic.

wóz strażacki

Nowy nabytek kosztował ponad 50 tysięcy złotych i jest drugim, obok wozu strażackiego Jelcz, samochodem pożarniczym jednostki w Imbramowicach. Pieniądze na jego zakup pochodziły z  budżetu gminy Żarów oraz datków ze złomowania starego wozu Stara, który znajdował się do tej pory na wyposażeniu jednostki – mówi Michał Domański, inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach posiada w tej chwili dwa samochody bojowe. Kluczyki do nowego wozu strażacy z Imbramowic otrzymali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w piątek, 30 maja. W nowym nabytku brakuje jeszcze kilku elementów doposażenia. Druhowie jednak będą starać się pozyskać środki na zakup brakujących sprzętów. – Cieszymy się, że tak wyposażony samochód trafił do naszej jednostki. Nowy wóz zastąpi starego i wysłużonego Stara. Pozwoli nam skuteczniej wypełniać strażacką służbę – zaznacza Marek Fita z jednostki OSP w Imbramowicach.

 Magdalena Pawlik

Poprzedni artykułCo grają w kinie?
Następny artykułWybiorą najpiękniejszą