Strona główna Sport Lekkoatletyka Rywalizacja w wieloboju lekkoatletycznym

Rywalizacja w wieloboju lekkoatletycznym

1

Najmłodsi lekkoatleci stawili się na zawodach wieloboju dla klas I-II szkół podstawowych we wtorek 10 czerwca. Pogoda dopisała aż nadto, a do turnieju przystąpiły dwie szkoły. Dziesięcioosobowe drużyny (pięć dziewcząt i pięciu chłopców) osobno w klasach pierwszych i drugich rywalizowały w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

 osir

Suma wyników danej konkurencji dawała punkty do klasyfikacji drużyny w końcowej ocenie. Obie szkoły automatycznie awansowały do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się również na stadionie na Zawiszowie przy SP 1. Obok rywalizacji sportowej dużą atrakcją cieszył się zraszacz wody przygotowany specjalnie dla ochłody zawodników przez organizatora zawodów – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Klasyfikacja według klas:

 

Klasy I

1. SP 6

2. SP 4

Klasy II

1. SP 4

2. SP 6

Klasyfikacja do współzawodnictwa /osobna dziewcząt i chłopców/ suma klas I-II:

 

Dziewczęta

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 4 – 8 pkt

Chłopcy

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 4 – 8 pkt

Wielobojem lekkoatletycznym klas III-IV zakończony został cykl zawodów w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2013/2014” świdnickich szkół. Zawody odbyły się 11 czerwca na stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy. Podobnie jak dzień wcześniej ich młodsi koledzy w zawodach wzięły udział dziesięcioosobowe drużyny osobno w klasach trzecich i czwartych rywalizując w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Suma wyników danej konkurencji dawała punkty do klasyfikacji drużyny w końcowej ocenie. Do turnieju przystąpiły trzy szkoły z czego dwie najlepsze klasy awansowały do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 11.00 na stadionie Zawiszów. Pogoda i tym razem była bardzo słoneczna, na zakończenie zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Klasyfikacja klas:

 

Klasy III

1. SP 4

2. NSP Bliżej Dziecka

3. SP 6

Klasy IV

1. SP 6

2. SP 4

3. NSP Bliżej Dziecka

Oddzielna klasyfikacja do współzawodnictwa /osobno dziewcząt i chłopców/ suma klas III i IV:

 

Dziewczęta

1. SP 4 – 10 pkt

2. SP 6 – 8 pkt

3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt

 

Chłopcy

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 4 – 8 pkt

3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt

Poprzedni artykułGiulianiego recepta na sukces [FOTO/WIDEO]
Następny artykułKolejny Magazyn Swidnica24.pl już jest!