Strona główna Bez kategorii Przedsiębiorcy muszą się śpieszyć

Przedsiębiorcy muszą się śpieszyć

1

W związku ze zmianą przepisów tylko do końca czerwca przyjmowane są wnioski od przedsiębiorców planujących realizację nowej inwestycji w najbliższych 3 latach. Zainteresowani rozwojem swoich przedsiębiorstw w Świdnicy mogą liczyć na 100-procentowe zwolnienie z podatku lokalnego, a jego długość zależy od wartości inwestycji.

 pieniadze

Zmiany wynikają z faktu, że od 1 lipca 2014 r. zaczną obowiązywać wytyczne w sprawie pomocy regionalnej na lata 2014–2020 gdzie zostały określone obszary kraju, w których dopuszczalne jest udzielanie pomocy regionalnej oraz maksymalne intensywności pomocy.

 – W związku z tym uchwała Rady Miejskiej w Świdnicy (nr XXXVII/424/14 z dnia 31 marca 2014 r.) w sprawie przyjęcia „Programu pomocy regionalnej dla przedsiębiorców dokonujących inwestycji” z dniem 1 lipca 2014 r. straci swoją ważność. Od tego też dnia wszystkie gminy zostaną pozbawione możliwości udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej – zwolnień z tytułu podatku od nieruchomości bez uprzedniej notyfikacji Komisji Europejskiej – wyjaśnia Jerzy Legut, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 W związku z tym, że obecnie nie ma jeszcze stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, dopiero po jego wejściu w życie miasto będzie miało możliwość przygotowania nowego programu regionalnej pomocy inwestycyjnej.

/UM w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułŚwięto Granitu Strzegomskiego
Następny artykułStartują Dni Świdnicy [PROGRAM]