Strona główna Polityka Prezydent Świdnicy z absolutorium

Prezydent Świdnicy z absolutorium

0

13 głosami za, przy jednym sprzeciwu i 8 wstrzymujących się Rada Miejska Świdnicy udzieliła prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2013 roku. Dochody miasta były wyższe od planowanych o ponad 13 milionów złotych i sięgnęły rekordowej kwoty 180 milionów. Krytycy stwierdzili jednak, że zabrakło starań o poprawę stanu zasobów mieszkaniowych miasta i zbyt małą troskę o remonty kamienic.

Wojciech Murdzek

Podczas uchwalania budżetu Świdnicy dochody przewidywano na poziomie 164 milionów złotych, a wydatki – 154 milionów. W ciągu roku Rada Miejska zaakceptowała 10 poprawek. Ostatecznie dochody sięgnęły 180,4 mln, a wydatki 170,6 mln złotych. Ponad 22 miliony wydano na inwestycje. Ze środków unijnych i zewnętrznych miasto pozyskało ponad 9 milionów złotych, o trzy mniej niż planowano. Nadwyżka budżetowa, jak twierdzi prezydent, pozwoli zmniejszyć zadłużenie miasta, a dzięki temu przygotować się do sięgania po nowe środki z budżetu unijnego.

Skąd wzięły się większe wpływy do budżetu? Gdzie, zdaniem opozycji, zabrakło działań? Komentarze na portalu Swidnica24.pl po udzieleniu absolutorium już w sobotę w rozmowach z cyklu „Na ważny temat”.

/asz/

Poprzedni artykułFestiwal punkowy dla psiaków
Następny artykułDwa miesiące laby [FOTO]