Strona główna Sport Piłka nożna Polonia kończy sezon w Prochowicach

Polonia kończy sezon w Prochowicach

0

Piłkarze świdnickiej Polonii w najbliższą sobotę, 7 czerwca pożegnają się na około dwa miesiące z kibicami jeśli chodzi o rozgrywanie oficjalnych spotkań. Podopieczni Jarosława Lato w ostatnim meczu sezonu 2013/2014 zagrają na wyjeździe z zamykającą ligową tabelę Prochowiczanką Prochowice. Bardzo dobrze spisujący się wiosną biało-zieloni (5. miejsce w tabeli rundy wiosennej) mają szansę na zakończenie rozgrywek na bardzo dobrej 8. lokacie.

005

Drużyna z Prochowic prowadzona przez dobrze znanego w Świdnicy Jarosława Pedryca po znakomitym poprzednim sezonie, kiedy do zakończyła zmagania tuż za podium na czwartej pozycji została mocno osłabiona w postaci masowego eksodusu piłkarzy do innych klubów. W rezultacie prochowiczanie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i z 19 punktami plasują się na ostatniej 18. lokacie. Znacznie więcej punktów, bo 48 zgromadzili na swoim koncie świdniczanie, którzy zanotowali po 15 zwycięstw i porażek, 3 remisy i legitymują się bilansem bramkowym 51 strzelonych i 50 straconych goli. W pierwszym spotkaniu obu ekip lepsi okazali się gospodarze zwyciężając na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy 5:1. Dwie bramki w tamtym starciu zdobył Grzegorz Borowy, po jednym trafieniu zanotowali: Patryk Salamon, Jacek Fojna i Marcin Morawski.

Mecz pomiędzy Prochowiczanką Prochowice a Polonią Świdnica odbędzie się w sobotę, 7 czerwca, początek spotkania rozgrywanego na terenie przeciwników o 17.00.

/Polonia Świdnica/