Strona główna Wydarzenia Świdnica Piłkarskie święto z okazji Dnia Dziecka

Piłkarskie święto z okazji Dnia Dziecka [FOTO, VIDEO]

0

Uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców, znakomita zabawa, sportowa rywalizacja, pokazy strażackie i spotkanie z gwiazdami sportu – tak wyglądał “Dzień Dziecka z piłką nożną” zorganizowany przez Fundację Wspierania Sportu “Łączy nas Football”, Klub Piłkarski Polonia-Stal Świdnica, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, senatora Wiesława Kiliana i Bank Zachodni WBK.

dziendziecka

Kilkugodzinne sportowe święto, które miało miejsce w sobotę, 31 maja na obiektach Świdnickiego Sportu i Rekreacji z pewnością na długo zapadnie w pamięci najmłodszych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica, ich kolegów z Gryfa Świdnica, rodziców i wszystkich zebranych kibiców. Tego dnia z pewnością nikt nie mógł się nudzić… Głównym punktem Dnia Dziecka był turniej piłkarski, w którym na starcie stanęło sześć drużyn – pięć reprezentujących na co dzień barwy Polonii-Stali Świdnica i jedna ekipa Gryfa Świdnica. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że zwyciężyli młodzicy Polonii-Stali trenowani przez Michała Oleszczyka, ale tego dnia tak naprawdę wygrali wszyscy! Liczyła się dobra zabawa, czysta sportowa rywalizacja w duchu fair play i spędzenie Dnia Dziecka w sposób aktywny – na sportowo.

WIDEO: Mariusz Ordyniec

Turniej piłkarski to jednak nie wszystko, świdnicki OSiR i wszystkich zgromadzonych odwiedziły prawdziwe gwiazdy sportu. Swoją obecnością niesamowitą frajdę dzieciom sprawił mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który rywalizował z uczestnikami Dnia Dziecka w konkurencji przeciągania liny, a także wychowanek Polonii Świdnica, a obecnie piłkarz rosyjskiego Amkaru Perm Janusz Gol, który gościnnie wystąpił przez kilka minut w drużynie orlików trenera Szymona Majcherczyka. Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólne zdjęcia, autografy i krótkie rozmowy ze znanymi sportowcami. Niespodziankę dzieciakom sprawili także świdniccy strażacy, którzy zademonstrowali pokaz akcji ratunkowej kierowcy zakleszczonego w samochodzie, który uległ wypadkowi. Na spragnionych czekały także przekąski z grilla, napoje i słodkie bułki. Do tego rzesza konkursów dla najmłodszych uczestników, a na koniec ponad setka pamiątkowych koszulek, które trafiły do dzieci – uczestników zabawy, a także ich rodziców.

Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy przedsięwzięcia: Fundacja Wspierania Sportu “Łączy nas Football” Wiesława Żurka, Klub Piłkarski Polonia-Stal Świdnica, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, senator Wiesław Kilian, a także Bank Zachodni WBK jeszcze raz życzą młodym uczestnikom imprezy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Do zobaczenia za rok!

/FOTO: Artur Ciachowski – Polonia-Stal Świdnica/