Strona główna 112 Oskarżeni o napady na salony gry

Oskarżeni o napady na salony gry

0

Mają po 21-22 lata i bardzo bogatą kartotekę kryminalną. Mimo że już siedzą w więzieniu grozi im kolejne kilkanaście lat za kratami. Dwóch młodych mężczyzn zostało oskarżonych o trzy napady z nożem na salony gry. Przed sądem stanie także niekarana dotąd młoda dziewczyna, która stawała na czatach.

areszt

21-letni Adrian K. i jego o rok starszy kolega Dawid P. wraz z dwojgiem równolatków okradli trzy salony gier. Do zdarzeń doszło pod koniec lutego i na początku marca tego roku w Żarowie oraz Strzegomiu. Scenariusz zawsze był taki sam: wchodzili do środka, przystawiali obsługującym nóż do gardła i zabierali cały utarg. Dziewczyna pilnowała, czy nikt nie nadchodzi. W sumie ukradli ponad 3 tysiące złotych. Policji nie udało się zatrzymać czwartego ze sprawców. Jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania.

Wobec Adriana K. i Dawida P. na wniosek prokuratury został zastosowany areszt tymczasowy. Szybko jednak sąd go uchylił, bo obaj za inne przestępstwa trafili do więzienia. Ewelina D. będzie odpowiadała z wolnej stopy. Całej trójce grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.

asz