Strona główna Sport Jeździectwo Michael Jung zwycięzcą CIC1* i CIC2*

Michael Jung zwycięzcą CIC1* i CIC2*

1

Znamy już zwycięzców dwóch konkursów Strzegom Horse Trials 2014. Próby crossu były już ostatnim testem dla zawodników startujących w CI1*-short i CI2*-short. We wszystkich konkursach prowadzą reprezentanci Niemiec.

horse trails

W „krótkiej gwiazdce” wygrał Michael Jung na 8-letnim ogierze Der Dante, na którym prowadził od samego początku. O wygranej zadecydowała właściwie już pierwsza próba (ujeżdżenia). Mimo wczorajszej zrzutki na parkurze wystarczyło, aby zawodnik pokonał cross bezbłędnie i w normie czasu. Tak też się stało. Michael Jung zakończył konkurs z ostatecznym wynikiem 37,10 punktów karnych. Drugie miejsce, ze stratą 7,3 punktów karnych do pozycji lidera, zajęła Sandra Auffarth – drużynowa koleżanka Michaela Junga z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie ekipa Niemiec wywalczyła złoto. Trzecie miejsc obroniła reprezentantka Holandii – Nienke Van Roekel. W konkursie CIC2* także najlepszy okazał się Michael Jung, który wywalczył dwie pierwsze lokaty, trzecie miejsce dla jego rodaczki Carolin Thenhausen.