Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejni stażyści na Malcie

Kolejni stażyści na Malcie

0

W świdnickim Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika rozpoczął się kolejny  projekt mobilności,  w ramach którego 10 uczniów  wraz z opiekunem poleciało  na Maltę.

Malta

Uczennice Ambra  Dubel,  Aleksandra Gontarz, Beata  Grociak, Katarzyna Haller, Ilona Hermanowska, Karolina Kowalska, Kornela Krakowiak, Karolina Melon,  Aleksandra Szot, Angelika Wodniak rozpoczęły staż w ramach programu Leonardo da Vinci w trzech hotelach na malowniczej wyspie Gozo. Opiekunkami  stażu są:  Ewa Rudownik i  Joanna Duda.

Hotele, w których odbędą się staże, są to pięciogwiazdkowe obiekty o najwyższym poziomie usług hotelarskich (Ta Cenc Hotel, Grand Hotel i Kempinski Resort & Spa Hotel). Uczennice będą miały możliwość poznania realiów pracy w hotelarstwie i gastronomii hotelowej na Malcie. Zdobędą nowe umiejętności i doświadczenia. Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji w zakresie hotelarstwa i gastronomii oraz języka zawodowego angielskiego.

Stażystki czeka również moc atrakcji związanych ze zwiedzaniem tego pięknego kraju oraz poznawaniem kuchni, kultury i atrakcji turystycznych Malty. Pierwsza wycieczka już za naszymi stażystkami. We wtorek 24 czerwca zwiedzały Gozo, między innymi stolicę tej pięknej wyspy Victorię i Azzur Window. Na kolejny wtorek zaplanowany jest wyjazd do stolicy Malty –  Valletty.

Przed uczennicami kolejne dni pracy i zapowiedziane wycieczki.

Poprzedni artykułMieszkańcy i policjanci uratowali życie
Następny artykułUczniowie ze stypendiami