Strona główna Sport Pływanie Kolejne medale pływaków Svidy

Kolejne medale pływaków Svidy

0

Pływacy UKS-u Svida Świdnica wystartowali w dniach 30-31 maja zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Najmłodsza grupa zawodników (10 i 11 lat) wzięła udział w Drużynowym Wieloboju Pływackim, który został rozegrany w Nowej Rudzie. Dla najmłodszych pływaków był to pierwszy start w zawodach tak dużej rangi.

 svida

Zawodnicy Svidy wielokrotnie stawali na podium zdobywając łącznie siedem medali w tym notując cztery pierwsze miejsca i trzykrotnie stając na trzecim stopniu podium.  Najwięcej medali zdobyła 10-letnia Dominika Sokołowska wygrywając w trzech konkurencjach i raz zajmując trzecie miejsce. Drugim medalistą był Oskar Cebula, który dwukrotnie stawał na podium zdobywając pierwsze i trzecie pozycje. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na uznanie i pochwałę, poprawiali rekordy życiowe, zdobywali cenne doświadczenie, które zaowocuje w następnych startach. Reprezentacja świdnickiej Svidy podczas ogólnopolskich zawodów w Nowej Rudzie: Izabela Bator, Oskar Cebula, Oliwia Gerus, Ewelina Kalicka, Jakub Kalousek, Patryk Kawałko, Marcel Litwiński, Kornelia Napart, Dominika Sokołowska, Dominika Szymul, a także Julia Łabuda.

Dwoje reprezentantów świdnickiej Svidy wzięło natomiast udział w zawodach Dolnośląskiego Święta Sportu, które rozgrywane były pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego na pływalni AWF-u we Wrocławiu. Elżbieta Kielka i Filip Łaszuk poprawili rekordy życiowe pozwalające z optymizmem patrzeć na przyszłe starty. Elżbieta zajęła drugiej miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym (01;12,12) oraz czwartą lokatę na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (0;29,55).

Już od września 2014 roku zapraszamy wszystkie dzieci chcące przeżyć przygodę z pływaniem do uczestniczenia w zajęciach klubowych z pływania. Szczegóły naboru na stronie www.ukssvida.pl – zaprasza prezes UKS-u Svida Świdnica Wojciech Kielka.

Poprzedni artykułTrwają zapisy na ŚLPN
Następny artykułKryształowe Dziki rozdane