Strona główna Bez kategorii Izraelska firma zainwestuje w Świdnicy

Izraelska firma zainwestuje w Świdnicy

23

Nowy zakład produkcyjny wybuduje w Świdnicy TAMA Polska sp. z o.o. Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja ma sięgnąć 13 milionów złotych.

Tama

Tama została założona w 1950 roku w kibucu Mishmar Ha’Emek w Izraelu. W tej chwili ma swoje przedstawicielstwa i zakłady m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Węgrzech, w Szwecji, Irlandii i Francji. Od 2009 roku działa także zakład w Polsce, w Sieradzu. Tama jest jednym z większych producentów siatki, sznurka i folii dla rolnictwa.

W Świdnicy Tama Polska również ma swój zakład. W 2010 roku przejęła halę przy ul. Towarowej od Defalinetu, należącego do świebodzickiego Defalinu, również producenta siatki rolniczej. Hala jest leasingowana od Invest Park Development. Tama nie korzystała dotychczas z przywilejów specjalnej strefy.

Spółka kupiła 2 ha przy ulicy Towarowej, gdzie ma powstać nowy obiekt. Jak deklaruje inwestor, minimalne zatrudnienie to 11 osób. Zezwolenie jest ważne do 2017 roku.

/asz/

Poprzedni artykułUczczą pamięć Bogdana Szymańskiego
Następny artykułAustriacka przeprawa pływaków Svidy