Mimo niepewnej pogody wczesnym popołudniem pierwsi mieszkańcy pojawili się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Przez dwa dni tutaj właśnie będzie trwało święto miasta.
Gotowe jest wesołe miasteczko, mnóstwo kawiarenek ze słodyczami, potrawami z grilla i wata cukrową. Na najmłodszych czekają bańki mydlane, malowanie twarzy i wybijanie własnoręcznie zrobionych plakietek. Swój obóz rozbiło również Bractwo Rycerskie. Na specjalnej ścianie powstaje graffiti, a na małej scenie prezentują się lokalni artyści i aktorzy. Wieczorem rozpoczną się koncerty.
21 czerwca 2014 (sobota)
główna scena
21:00 KALIBER 44
19:00 MESAJAH
mała scena
dodatkowe atrakcje
14:00 – 18:00 zabawy dla dzieci
14:00 – 18:00 strzelnica paintball
12:00 – 18:00 pokazy Bractwa Rycerskiego
10:00 – 18:00 malowanie graffiti
22 czerwca 2014 (niedziela)
główna scena
19:30 MAŁGORZATA OSTROWSKA
17:00 KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH
17:00 wręczenie nagród w zakresie kultury fizycznej
mała scena
16:30 „Kolorowe piosenki” (koncert dla dzieci)
15:15 angielski z Helen Doron
14:00 Unikids (pokazy naukowe dla dzieci)
dodatkowe atrakcje
14:00 – 18:00 zabawy dla dzieci
14:00 – 18:00 ekspozycja Muzeum Broni
12:00 – 18:00 pokazy sportowe
















![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




