Dobiegają końca prace związane z przebudową dachu Strzegomskiego Centrum Kultury. Termin zakończenia prac budowlanych przewiduje się na 3 lipca br.
Przypomnijmy, że w ostatnim okresie sala widowiskowa SCK była zamknięta i wyłączona z użytkowania. Głównym powodem tej decyzji były wyniki ekspertyz, które wykazały, że dach nad salą widowiskową zagrażał bezpieczeństwu osób korzystających z obiektu. W zaistniałej sytuacji jako najbardziej optymalne rozwiązanie projektant wskazał wymianę dachu na pokrycie typu lekkiego, co nie wymagało znaczącej naprawy konstrukcji stalowej i w przyszłości uniknie się problemów z odśnieżaniem dachu.
Prace związane z przebudową dachu rozpoczęły się w kwietniu br. Wykonawcą jest firma Domex, a koszt tych prac to ponad 300 tys. zł. – Po dokonaniu odbioru technicznego obiekt zostanie oddany już niedługo do użytku – mówi Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.
/UM w Strzegomiu/

![Z przytupem zagrali dla walczącej z nowotworem Joanny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-dla-Joanny-Kuszaj-8-marca-2026-21-238x178.jpg)


![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-100x75.jpg)




![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)