Korowód, pełny barwnych strojów gryfów, smoków i postaci ze świdnickich legend i historii miasta już jutro, 30 maja, przejdzie ulicami Świdnicy. To już drugie widowisko plenerowe Trutnowskiego Smoka i Świdnickiego Gryfa, tym razem związane z oblężeniem Świdnicy z 1345 roku. Do podziwiania uczestników zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Organizatorem korowodu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy w ramach wspólnego projektu Trutnova i Świdnicy.
Przemarsz zacznie się o godzinie 10.00 na placu Jana Pawła II, dalej uczestnicy przejdą ulicami Długą i Pułaskiego, wreszcie wokół Rynku.Oprócz średniowiecznej parady, która przejdzie ulicami miasta wokół Rynku, będziemy mogli zobaczyć prezentacje artystyczne szkół i przedszkoli, pokaz gry na żywych szachach oraz spektakl teatralny „Jak Bolko Świdnicki II pomógł Janowi Luksemburskiemu dotrzymać słowa”. Uczestniczy powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy oraz wiele innych, cennych nagród, ufundowanych przez Urząd Miasta w Świdnicy. W korowodzie weźmie udział 17 drużyn z przedszkolu, szkół podstawowych i gimnazjów. 10 zespołów przygotowuje artystyczne prezentacje, które będzie można obejrzeć na Rynku lub w razie złej pogody w sali teatralnej.

![Muzyczna rodzina z Akademii Rozwoju Talentów świętowała 10-lecie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/10-lecie-Akademii-Rozwoju-Talentow-2025.11.29-mix-238x178.jpg)

![Są chętni do modernizacji miejskich przedszkoli. „Szóstka” w trakcie przeprowadzki przed remontem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Przedszkole-Miejskie-nr-6-wyprowadzka-2025.11.29-mix-238x178.jpg)


![Samochody, piesi, motocyklista zignorowali zamknięty przejazd. „Nawet awaria do tego nie upoważnia” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page1-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)