Strona główna Sport Piłka nożna Sięgnąć po puchar po 10 latach przerwy!

Sięgnąć po puchar po 10 latach przerwy!

0

Aż 10 lat świdniczanie czekają na kolejny triumf w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W sezonie 2003/2004 ówczesna Sparta Świdnica pokonała w decydującym boju AKS Strzegom 3:2, pięć lat później Polonia była bliska powtórzenia tego rezultatu, ale uległa Górnikowi Wałbrzych 0:2. Już w najbliższą środę, 14 maja kolejna szansa na wywalczenie pucharu – podopieczni Jarosława Lato zagrają z Orłem Ząbkowice Śląskie!

012

Przypomnijmy drogę obu klubów do wielkiego finału. Każdy z zespołów ma za sobą cztery zwycięskie batalie. Gospodarze finału drużyna Orła Ząbkowice Śląskie występująca na co dzień w rozgrywkach IV-ligi dolnośląskiej swój marsz rozpoczęła od zwycięstwa z Iskrą Jaszkowa Dolna (klasa okręgowa) 2:0, następnie przyszedł czas na wygraną 4:1 z Iskrą Witków Śląski (wałbrzyska klasa B) oraz triumfy nad Karoliną Jaworzyna Śląska (klasa okręgowa) 3:1 i AKS-em Strzegom (IV-liga) 5:3. Ekipa Polonii Świdnica w drodze do jutrzejszego finału pokonała 12:1 Spartę Ziębice (klasa okręgowa), 3:0 Bielawiankę Bielawa (III-liga), 3:1 Victorię Świebodzice (klasa okręgowa), a także 1:0 Piasta Nowa Ruda (klasa okręgowa).

Zwycięzcę okręgu wałbrzyskiego poznamy już 14 maja. Triumfator wspólnie z mistrzami OZPN-u Jelenia Góra, OZPN-u Legnica i OZPN-u Wrocław powalczy o puchar DZPN-u Wrocław i prawo gry w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Po raz ostatni w wielkim finale okręgowego Pucharu Polski graliśmy dość dawno, bo w sezonie 2008/2009 przegrywając wtedy 0:2 z Górnikiem Wałbrzych. Pięć lat wcześniej Sparta Świdnica sięgnęła po puchar OZPN Wałbrzych pokonując w finale AKS Strzegom 3:2, następnie zwyciężyła w rozgrywkach o puchar DZPN Wrocław i wywalczyła przepustkę do rozgrywek centralnych. 4 sierpnia do Świdnicy zawitał świeżo upieczony beniaminek I-ligi (najwyższa klasa rozgrywkowa) Pogoń Szczecin. Po dramatycznym boju lepsi okazali się wtedy szczecinianie zwyciężając 3:2 i awansując do dalszej fazy rywalizacji.

Spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego odbędzie się już jutro – w środę, 14 maja w Ząbkowicach Śląskich. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. Zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców, przed nami wielkie emocje. Wstęp wolny!