Strona główna 112 Rozebrali kilkadziesiąt kradzionych samochodów

Rozebrali kilkadziesiąt kradzionych samochodów

8

Aż 240 części samochodowych znaleźli policjanci w dwóch tzw. dziuplach. Część pochodzi z aut skradzionych na terenie Europy i Polski. Policja zatrzymała 42-latka, podejrzanego o paserstwo.

dziupla (4)

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odkryli 2 dziuple z częściami samochodowymi. W pomieszczeniach gospodarczych należących do 42 – letniego mieszkańca powiatu świdnickiego funkcjonariusze odnaleźli 100 sterowników samochodowych, 70 foteli, 30 kurtyn powietrznych oraz 40 poduszek powietrznych i kilkadziesiąt drzwi samochodowych – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dziuple znajdowały się w Goli Świdnickiej i Słotwinie.

Część zabezpieczonych przedmiotów pochodzi z samochodów Seat, Audi, Skoda i zostały skradzione na terenie Niemiec, Austrii i Czech oraz z terenu województwa dolnośląskiego oraz Warszawy.

42 –letni mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał 22 zarzuty paserstwa. Wobec niego zastosowany został dozór policyjny, poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych, oraz na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód należący do 42-latka wartości 80.000 złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają skąd  pochodzą ujawnione przedmioty i do kogo należą.

Za czyn, którego dopuścił się mężczyzna może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułBorusewicz z Diamentem Wolności [FOTO]
Następny artykułŚwiadkowie poszukiwani