Strona główna Bez kategorii Promenada w budowie

Promenada w budowie [FOTO]

0

Trwają prace związane z przebudową promenady przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Osiedlu Młodych. Miejsce to ma zmienić swój charakter i stanie się nie tylko dogodnym dojściem do budynków na osiedlu i kościoła. Koszt inwestycji to ponad 627 tys. zł. Odpowiedzialną za przebudowę promenady jest firma ROKAM.

Promenada4

Pracami objęty został teren promenady, wraz z obecnym ciągiem pieszym o szerokości ok. 8 m, z jednoczesną likwidacją barier architektonicznych schodów i pochylni, chodnika po wschodniej stronie terenu (równolegle do głównego ciągu pieszego), rewitalizacją terenów zielonych, wymianą instalacji oraz oświetlenia.

Teren, z którego będą korzystać piesi zostanie oddzielony „rzeką kwiatów” od skweru rekreacyjnego, który zostanie obsadzony zielenią w miejscu dotychczasowego chodnika. Na tym terenie zamontowane zostaną ławki, gazony kwiatowe, które usytuowane zostaną w zakątkach rekreacyjnych, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Nowa promenada oprócz braku barier dla osób niepełnosprawnych zostanie wyposażona przy przejściach dla pieszych w płytki chodnikowe z „wypustkami”, które będą ostrzegały osoby niedowidzące i niewidome o zbliżaniu się do jezdni. Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne wraz z nowymi latarniami, zainstalowane zostaną także energooszczędne oprawy LED-owe.

Prace mają się zakończyć jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i od tego czasu będzie można korzystać z promenady. Natomiast finał samych nasadzeń ze względu na okres wegetatywny roślin jest planowany na koniec września tego roku.

Poprzedni artykułNowi partnerzy Polonii – Stali Świdnica
Następny artykułNa ważny temat: Kongres Regionów zostaje