Strona główna Wydarzenia Poczuj przedsmak The World Games 2017

Poczuj przedsmak The World Games 2017

0

Lista zamknięta. Czołowi biegacze na orientację z całej Polski i zagranicy będą walczyć o zwycięstwo w zawodach O-Games. Impreza ma miejsce w Świdnicy i na Ślęży – 17 i 18 maja.

ogames2

Udało się z biegami narciarskimi, udało się z biathlonem, dlaczego nie miałoby wyjść z biegiem na orientację? Aby pokazać emocje i walkę sportowców organizatorzy – Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz WKS „Śląsk”, sekcja biegu na orientację – stanęli na wysokości zadania. Już w najbliższy weekend 17 i 18 maja biegaczy na orientację będzie można zobaczyć z bliska na ulicach Świdnicy oraz na wielkim ekranie na przełęczy Tąpadła.

U naszych sąsiadów Czechów mistrzostwa kraju w orienteeringu transmitowane są w telewizji publicznej – wystarczy wygodnie rozsiąść się na kanapie, zaopatrzyć w niezbędny „ekwipunek” i rozrywka oraz emocje na wysokim poziomie gwarantowane. Aby zapoznać polską publiczność z biegiem na orientację, który jest jedną z dyscyplin The World Games 2017, dolnośląska ekipa organizatorów przygotowuje zawody w przestrzeni miejskiej, wykorzystuje nadajniki GPS do śledzenia zawodników na trasie. Jednym słowem O-Games przybliża bieg na orientację ludziom, którzy są ciekawi nowych a zarazem trzymających w napięciu sportów.

Organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do kibicowania najlepszym – 17 maja na rynku w Świdnicy, start o 16. Natomiast w niedzielę warto przyjechać na przełęcz Tąpadła, gdzie zawodnicy wyruszą na trasę o godzinie 10.  Prawie 400. uczestników z Polski i zagranicy – nie może Cię tam zabraknąć! Dodatkowe informacje: o-games.pl oraz FB

Poprzedni artykułPolonia sięga po Puchar Polski OZPN Wałbrzych! [FOTO]
Następny artykułZłodziej połamał się na schodach