Strona główna Sport Piłka nożna Mistrz olimpijski odwiedził Świdnicę

Mistrz olimpijski odwiedził Świdnicę [FOTO, VIDEO]

3

To było bez wątpienia wielkie wydarzenie dla wszystkich świdniczan, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych, fanów sportu i nie tylko. W środę, 30 kwietnia nasze miasto odwiedził mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, który swoją obecnością wsparł dwóch strażaków Marka Leśnickiego i Jarosława Drzężlę. Cały dochód ze sprzedanych biletów ze spotkania III-ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy Polonią Świdnica a Zagłębiem II Lubin, a także prowadzonych w czasie spotkania licytacji zostanie przeznaczony na wyjazd dwójki sportowców do Los Angeles na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Udało się zebrać nie byle jaką kwotę, bo 7200 złotych!  

 ZB4

Marek Leśnicki i Jarosław Drzęźla planują wystartować w sierpniu w Los Angeles, ale ta sportowa eskapada wiąże się z dużymi kosztami. Warto zaznaczyć, że dla obu panów nie będą to pierwsze Igrzyska. Marek Leśnicki, startujący w konkurencji biegów dystansowych i chodu sportowego, po raz pierwszy wystąpił w 2003 roku w Barcelonie i od tego momentu na swoim koncie ma dziewięć medali, w tym sześć złotych. Jarosław Drzęźla jest z kolei bokserem występującym w kategorii super ciężkiej, a jak do tej pory jego największy sukces to srebrny krążek zdobyty w kanadyjskim Vancouver. Na pomoc swoim kolegom – strażakom ruszył zatem Zbigniew Bródka, który postanowił przyjechać do Świdnicy i wesprzeć naszych sportowców.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

Cały pomysł zrodził się w głowie prezesa Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” Wiesława Żurka, a znakomitego gościa do Świdnicy pomógł sprowadzić Tomasz Szuszwalak, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Na pomoc ruszyli oczywiście piłkarze Polonii Świdnica, zarząd klubu Polonia-Stal Świdnica, piłkarskie środowisko, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i lokalne władze .  

 032

Wizytę mistrz olimpijski Zbigniew Bródka rozpoczął od godzinnego spotkania ze świdnicką młodzieżą, które rozpoczęło się w samo południe w teatrze. Prowadzący konferencję Remigiusz Jezierski, były piłkarz, a obecnie komentator sportowy stacji Canal+ oraz Robert Skrzyński z Radia Wrocław przybliżyli sylwetkę mistrza który następnie „był do dyspozycji” przybyłej na spotkanie młodzieży. Mistrz podkreślał jak ważną w życiu każdego człowieka rolę odgrywa sport i aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas konferencji nie zabrakło także innego znakomitego sportowca  – mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka. Na koniec był czas na autografy i zdjęcia z fanami. O 17.00 rozpoczęło się główne danie wczorajszego dnia – mecz III-ligi pomiędzy Polonią Świdnica a Zagłębiem II Lubin, a cały dochód z zebranych podczas jego trwania pieniędzy zostanie przeznaczony na wyjazd dwójki strażaków do Los Angeles. Piłkarze wspierani przez Zbigniewa Bródkę spisali się na medal ogrywając jednego z głównych faworytów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej 1:0. Zanim jednak rozpoczęło się spotkanie odbyła się część oficjalna podczas której mistrz olimpijski z Soczi otrzymał okazałe patery od Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i klubu Polonia-Stal Świdnica wręczonego odpowiednio przez prezesa OZPN-u Dariusza Stachurskiego i kapitana biało-zielonych Jarosława Lato. Znamienity gość otrzymał także pamiątkową koszulkę Zagłębia Lubin od drużyny przyjezdnej. W sumie w trakcie trwania meczu udało się zebrać kwotę 7200 złotych, na którą składał się dochód ze sprzedanych biletów, a także przeprowadzonych licytacji. Na kibiców czekało kilkanaście koszulek z autografem Zbigniewa Bródki, biało-czerwona flaga z podpisem mistrza, trzy piłkarskie piłki, a także piłka siatkowa z autografem Anny Barańskiej, którą przekazał na licytację Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów sportowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

/FOTO: Łukasz Kufner/

 

 

 

 

 

 

 


Poprzedni artykuł1 Maja w rytm starych przebojów
Następny artykułZ książką na majówce [KONKURS]