Strona główna Bez kategorii Hip-hopowa Wielka Rapsodia Świdnicka

Hip-hopowa Wielka Rapsodia Świdnicka

9

Bitwa freestyle z podkładami granymi na żywo, koncerty Trzeciego Wymiaru i Mam Na Imię Aleksander oraz pokazy tańca złożą sie na Wielką Rapsodię Świdnicką, organizowaną 31 maja przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Hip-hop zagości w Klubie Bolko.

mnia - foto01_tn

Wielka Rapsodia Świdnicka to impreza łącząca współczesną kulturę hip-hop oraz historyczne dziedzictwo Świdnicy. Pula nagród w bitwie, będącej głównym elementem WRŚ, to 900 zł! Bitwy freestyle to improwizowane pojedynki słowne polegające na rymowaniu bez wcześniej przygotowanego tekstu, ale w nawiązaniu do wylosowanego tematu. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

Jednak WRŚ to nie tylko bitwa freestyle, ale także podkłady grane na żywo przez skład Aplaindygo (który wystąpił premierowo 3 maja w Sali Teatralnej ŚOK) oraz pokazy taneczne grup „Gang the funk” ze Świebodzic i „B-Boys Life Forever” ze Świdnicy. Kolejnym elementem będą też koncerty. W roli supportu wystąpi Mam Na Imię Aleksander – związany z wytwórnią Fandango Records wykonawca, określany jako „powiew świeżości na polskiej scenie rapowej”, na którego zeszłorocznym debiucie pojawili się m.in. Miuosh oraz Potr Rogucki z Comy. Headlinerem wieczoru będą wywodzący się z Wałbrzycha klasycy polskiego hip-hopu czyli Trzeci Wymiar, którzy debiutowali w 2003 roku albumem „Cztery Pory Rapu”. Ich utwór „Z dziada-pradziada” znalazł się na bijącym rekordy popularności albumie „Równonoc” wydanym w 2012 roku przez Donatana.

Podobnie jak powyższy utwór, który nawiązuje do słowiańskiej przeszłości naszego regionu, również nazwa imprezy odnosi się do historycznego dziedzictwa, a konkretnie do książki „Rapsodia świdnicka” W. J. Grabskiego, która opisuje XIV-wieczną fabularyzowaną historię mieszkańców piastowskiego Księstwa Świdnickiego.

Wielka Rapsodia Świdnicka już 31 maja w Świdnicy w Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł dostępne są w Świdnicy w Informacji Turystycznej oraz on-line i w sieci punktów Ticketpro (m.in. Empik, Media Markt). Liczba biletów jest ograniczona do 200 sztuk. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, zgłoszeń do bitwy oraz wszystkich wykonawców można znaleźć na stronie http://www.sok.com.pl/rapsodia

/ŚOK/

Poprzedni artykułNawałnice ominęły powiat świdnicki
Następny artykułUderzyła w traktor