Strona główna Bez kategorii Trwa cisza wyborcza, głosowanie w niedzielę

Trwa cisza wyborcza, głosowanie w niedzielę

0

W niedzielę, 25 maja, Polacy wybiorą swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. W piątek o północy zaczęła obowiązywać cisza wyborcza.

wybory (10)

W Świdnicy liczba stałych obwodów głosowania została zmniejszona z 29 do 23. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się obecnie z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów samorządowych (wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy). Taką decyzję podjęła w październiku 2012 roku Rada Miejska w Świdnicy, dokonując podziału Gminy Miasta Świdnicy na stałe obwody głosowania, ustalając jednocześnie nowe granice oraz siedziby i numery obwodowych komisji wyborczych.

 Zachęcamy, aby przed wizytą w lokalu wyborczym świdniczanie sprawdzili, w którym obwodzie głosowania przypisanym do miejsca zamieszkania, będą mogli oddać swój głos na kandydata na posła do Parlamentu Europejskiego.

 Szczegółowe informację o siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych oprócz afiszy można znaleźć również w specjalnej zakładce na stronie www.bip.um.swidnica.pl, www.um.swidnica.pl.

OBWODY GŁOSOWANIA

W wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować można tylko na jedną listę kandydatów.

Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku „x” (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.

Postawienie znaku „x” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list, lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego potrwa od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 25 maja 2014 r.