Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gabinet dentystyczny znów w szkole

Gabinet dentystyczny znów w szkole

2

Niegdyś w prawie każdej szkole funkcjonował gabinet stomatologiczny. W czasach, gdy o powrocie dentystów do szkół wyłącznie się mówi, faktyczne decyzje, nawet w lokalnym wymiarze są dużym sukcesem. Stomatolog będzie przyjmował w Szkole Podstawowej w Pszennie.

Otwarcie gabinetu stomatologicznego przy SP w Pszennie przez wójt gminy Teresę Mazurek

– Najpierw musi być pomysł, a później realizacja. Cieszę się, że z takim dobrym pomysłem wystąpił dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn, wspólnie z panią doktor Jolantą Kowal. Planujemy, aby nowy gabinet stomatologiczny służył nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Ponieważ usługi stomatologiczne, a przede wszystkim profilaktyka jest niezmiernie potrzebna. Wielokrotnie już podkreślałam, że od kilku lat prowadzimy badania dotyczące profilaktyki jamy ustnej. Wyniki są zastraszające. Obecnie 70% przebadanych dzieci w szkołach ma próchnicę.  Na terenie 3 centrów oświatowych to już drugi gabinet, który będzie służył uczniom. Liczę, że będzie się tutaj działo wiele dobrego – mówiła Teresa Mazurek.

W 2013 roku na programy i akcje zdrowotne z budżetu gminy zostało przeznaczonych 30 tys. zł, w tym  10 tys. zł na program „Moje zdrowe ząbki”, którym objęto wszystkich uczniów klas pierwszych z gminnych placówek oświatowych. W 2014 roku projekty z zakresu ochrony zdrowia zostało zaplanowanych 50 tys. zł.

/UG Świdnica/