Rodzice i organizatorzy wycieczek będą mogli w jednym miejscu otrzymać pomoc świdnickich policjantów. Na stacji paliw PKN Orlen przy ul. Esperantystów przez będzie działał stały punkt kontroli autokarów.
W tej chwili każdy może poprosić o sprawdzenie trzeźwości kierowcy i stanu technicznego autobusu. Ze względu na wzmożone wyjazdy na wycieczki, policjanci będą dyżurować w jednym miejscu.
– Od 19 maja do 30 czerwca 2014 roku w godzinach 7.00 – 8.30 na terenie parkingu przy PKN Orlen (ul. Esperantystów) w Świdnicy wyznaczony będzie stały punkt kontroli autobusów, w którym wszyscy organizatorzy będą mogli zlecić dokonanie stosownych kontroli. Ze względu na inne obowiązki służbowe, punkt taki będzie funkcjonował wyłącznie w wyżej wymienionych dniach i godzinach – informuje Robert Topolski z KPP w Świdnicy.

![Zaginął mieszkaniec Żarowa. Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-238x178.jpg)


![Zaginął mieszkaniec Żarowa. Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)





