Strona główna Bez kategorii Zbigniew Bródka w Świdnicy

Zbigniew Bródka w Świdnicy

4

Prawdziwa sportowa bomba szykuje się w ostatnim dniu tego miesiąca. W środę, 30 kwietnia Świdnicę odwiedzi Zbigniew Bródka – najszybszy strażak na świecie, złoty i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, który wspólnie z piłkarzami Polonii-Stali Świdnica wspomoże świdnickich strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy w wyjeździe na Światowe Igrzyska Strażaków w Los Angeles.

Bródka

Dla strażaków nie będzie to pierwszy wyjazd na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Marek Leśnicki, startujący w konkurencji biegów dystansowych i chodu sportowego, po raz pierwszy wystąpił w 2003 roku w Barcelonie i od tego momentu na swoim koncie ma dziewięć medali, w tym sześć złotych. Jarosław Drzęźla jest z kolei bokserem występującym w kategorii super ciężkiej, jak do tej pory jego największy sukces to srebrny krążek zdobyty w kanadyjskim Vancouver. Strażacy godnie zatem reprezentują nasz kraj i Świdnicę poza granicami Polski, ich wyjazd do Los Angeles wiąże się jednak z dużymi kosztami.

Akcję z inicjatywy Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” Wiesława Żurka wspierają piłkarze i klub Polonia-Stal Świdnica. W pomoc dzielnym i niezwykle skromnym sportowcom włączyło się miasto Świdnica.  – Bardzo nam zależy na tym, aby obecność olimpijczyka udowodniła szczególnie młodzieży, że można stawiać sobie wysoko poprzeczkę i wyzwania, i że sukces jest możliwy. Przecież pan Zbigniew Bródka na co dzień pracuje i ma konkretny zawód, ale to nie przeszkadza w sięganiu po najwyższe sportowe laury. Dlatego z przekonaniem angażujemy się w organizację tego przedsięwzięcia – wyjaśnia Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

W przyjazd olimpijczyka, na co dzień strażaka, włączyła się oczywiście Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Mistrz olimpijski jest również strażakiem, stąd możliwość skutecznego zaproszenia znamienitego gościa do Świdnicy. Wesprze naszych strażaków, którzy przygotowują się na światowe igrzyska – mówi o idei akcji bryg. Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy PSP w Świdnicy.

W środę, 30 kwietnia cały dochód ze sprzedanych biletów podczas spotkania III-ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy świdnicką drużyną a Zagłębiem II Lubin zostanie przeznaczony na wyjazd strażaków do Los Angeles. Bilety w cenie 10 złotych będzie można kupić przed meczem, którego początek zaplanowano na 17.00 na głównej płycie stadionu przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Wydarzenia będzie znakomitą okazją  na rozmowę, zdjęcia i autografy od dwukrotnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Jeszcze wcześniej, bo o 12.00 w teatrze mieszczącym się na świdnickim Rynku, Zbigniew Bródka spotka się z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

plakat_brodka_prev

Zatem nasz apel do wszystkich fanów sportu i nie tylko – rezerwujcie czas, przyjdźcie na mecz Polonii Świdnica z Zagłębiem II Lubin i wspomóżcie naszych dzielnych strażaków w wyjeździe na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych, które zostaną rozegrane w tym roku w Los Angeles.

Najważniejsze punkty wizyty

środa, 30 kwietnia

godz. 12.00 – spotkanie Mistrza Olimpijskiego Zbigniewa Bródki

z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Świdnicy.

Miejsce: TEATR w świdnickim Rynku

godz. 17.00 – mecz piłki nożnej Polonia Świdnica – Zagłębie II Lubin, gość specjalny Zbigniew Bródka.

Miejsce: STADION OSIR, ul. Śląska.

Bilety wstępu: 10 zł, który będzie wsparciem wyjazdu strażaków na Światowe Igrzyska Strażaków w Los Angeles. Dzieci i młodzież do 14 lat bezpłatnie + opiekun 10 zł.

***

Sportowe laury świdnickich strażaków:

asp. Marek Leśnicki:

2011 r. – Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków w Nowym Jorku – 2 złote medale i 1 brązowy,

2009 r. – Światowe Igrzyska Policjantów  i Strażaków w Vancouver –

2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy,

2008 r. – Mistrzostwa Europy Strażaków w Paryżu – I miejsce drużynowo,

– Mistrzostwa Europy Strażaków we Włoszech – III miejsce drużynowo,

– Mistrzostwa Polski Strażaków w Poznaniu – I miejsce drużynowo,

• 2003 r. – X Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków w Barcelonie – złoty medal w cross country oraz złoty medal w chodzie sportowym,

2002 r. – Mistrzostwa Polski Strażaków w Poznaniu – II miejsce,

2001 r. – Mistrzostwa Europy Strażaków w Paryżu – III miejsce drużynowo.

sekc. Jarosław Drzęźla

2011 r. – Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków w Nowym Jorku:

4 miejsce – ergometr wioślarski,

6 miejsce – pchnięcie kulą,

9 miejsce – rzut dyskiem,

2009 r. – Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków w Vancouver – srebrny medal w boksie – kategoria super ciężka,

1998 r. – Drużynowy Mistrz Polski Seniorów w wadze super ciężkiej.

/mr/