Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie wystąpią w Mistrzostwach Polski Domów Dziecka!

Świdniczanie wystąpią w Mistrzostwach Polski Domów Dziecka! [FOTO]

1

Będą reprezentować Świdnicę podczas mistrzostw Polski, ale potrzebują wsparcia. Trzynastu młodych chłopców z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy trenujących na co dzień w drużynach piłkarskich Polonii-Stali Świdnica wystąpi w dniach 25-26 kwietnia w Warszawie w V Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial”! 

 DSC_0728

Organizowana z dużym rozmachem impreza przyciągnie na start 32 zespoły z całej Polski w tym naszą drużynę reprezentowaną przez dzieciaki z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych mieszczącego się przy ulicy Serbskiej 78 w Świdnicy kierowanego przez dyrektor Iwonę Pawlos. Zespoły podzielone zostaną na osiem grup z których awans do kolejnej fazy rywalizacji wywalczą po dwie najlepsze ekipy. Impreza toczyć się będzie jednocześnie na czterech boiskach. W mistrzostwach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w roczniku 1997 i młodsi.  

W kadrze naszej drużyny znaleźli się: Kacper Słomiński, Michał Słomiński, Mateusz Szrejder (sześciolatek – najmłodszy w naszej drużynie), Jakub Szrejder, Wojciech Dudzic, Michał Dudzic, Kacper Jędrosek, Paweł Witkowski, Sebastian Maciejewski, Dawid Maciejewski, Mateusz Święs, Kamil Pietoń oraz Krystian Pietoń. Trenerem świdnickiej drużyny jest Radosław Nalewajko, kierownikiem Andrzej Masłowski.

 1 (21)

Do mistrzostw pozostały trzy tygodnie, a na twarzach chłopców już dziś gości szeroki uśmiech. Sumiennie przygotowują się do startu pragnąc wypaść z jak najlepszej strony. Chciałbym serdecznie podziękować przede wszystkim klubowi Polonia-Stal Świdnica, w którego szeregach znajdują się moi podopieczni. Wielkie podziękowania dla klubowych trenerów za dobre przygotowanie i szlifowanie umiejętności chłopców, a także dla osób zarządzających klubem, za to, że od zawsze byliśmy zwolnieni z jakichkolwiek opłat i mogliśmy liczyć na wszelką pomoc. Podziękowanie także dla Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” Wiesława Żurka za zaangażowanie i wieloletnią współpracę z Domem Dziecka, a także dla Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który udostępnia nam obiekty sportowe – wyznaje szczęśliwy Radosław Nalewajko, opiekun naszych chłopców z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy.

Cały wyjazd do Warszawy wiąże się jednak ze sporymi kosztami, potrzebna jest pomoc różnego rodzaju firm, osób prywatnych, pasjonatów sportu, którzy chcieliby wesprzeć naszą drużynę. Chłopcy w stolicy będą przecież reprezentować Świdnicę! – Zwracamy się do wszystkich z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie młodej drużyny piłkarskiej z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy. Na co dzień chłopcy na treningach uczeni są zasad fair-play i czystej, sportowej rywalizacji, za trzy tygodnie w Warszawie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na tle zawodników z każdego zakątku naszego kraju. Niezwykle miło jest patrzeć na ich uśmiechnięte twarze, kiedy mowa jest o zbliżającej się imprezie. Dla tych biednych, naprawdę pokrzywdzonych przez los dzieciaków ten wyjazd jest ogromnym marzeniem. Powinniśmy więc zrobić wszystko, aby się ono spełniło. Stąd nasza prośba do dobrych ludzi  – apeluje o pomoc Wiesław Żurek. Wszystkie osoby pragnące pomóc naszej drużynie proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 886-911-049 oraz 695-451-101. 

/FOTO: Łukasz Kufner, Rako/

Poprzedni artykułBadania dla kombatantów
Następny artykułLikwidatorzy katastrof atomowych z wizytą