Strona główna Wydarzenia Sukces uczennic II LO

Sukces uczennic II LO

0

„Józef Ignacy Kraszewski, pisarz obojga narodów” –  pod takim hasłem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował we współpracy z Regionem Saksonii konkurs o życiu i twórczości pisarza. Uczennice z II LO w Świdnicy zostawiły w tyle konkurentów z całego województwa.

uczennice II LO

Eliminacje rozegrano w ostatnich dniach marca we Wrocławiu. O udział w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu w Dreźnie, walczyło ponad 20 drużyn z całego Dolnego Śląska. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później 12 najlepszych drużyn udzielało odpowiedzi ustnych na zadawane przez ekspertów pytania. Formuła tej części przypominała teleturniej „Jeden z dziesięciu”, co doprowadziło ostatecznie do wyłonienia trzech najlepszych zespołów. Na pierwszym miejscu znalazło się II LO ze Świdnicy, pokonując po pasjonującym pojedynku w trzeciej rundzie licea z Sycowa i Wrocławia, również zakwalifikowane do finału.

Szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak, które przygotowywały się pod kierunkiem  Elżbiety Badzioch – Zarzyckiej. Wręczenie nagród nastąpi w najbliższy piątek w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

/II LO/

 

Poprzedni artykułWojna o władzę w piłkarskim Gryfie Świdnica
Następny artykułCzeska przeprawa pływaków Svidy