Strona główna Wydarzenia Świdnica Sukces świdnickich gimnazjalistek

Sukces świdnickich gimnazjalistek

4

Drużyna z Gimnazjum nr 4 wśród najlepszych z wiedzy o bezpieczeństwie.  29 kwietnia  reprezentacja w składzie: Roksana Grodowska, Karolina Skalska, Martyna Bialik uczestniczyła w dolnośląskim konkursie „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze” organizowanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 

G4
Uczennice indywidualnie napisały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i ogólnego bezpieczeństwa. W zadaniach należało odpowiedzieć na wiele pytań z ruchu drogowego, ratownictwa medycznego, prewencji ogólnej i przeciwpożarniczej. W części praktycznej każda z uczennic wykonywała zadania wymagające połączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną z zakresu prewencji ogólnej – kradzież telefonu i algorytm postępowania, wiedzy pożarniczej – meldunek ratunkowy i zabezpieczenie miejsca, bezpieczeństwa drogowego – jazda rowerem po miasteczku drogowym oraz pierwszej pomocy – podstawowe zabiegi BLS.
Spośród wszystkich szkół z Dolnego Śląska  Gimnazjum nr 4 zajęło ostatecznie III miejsce, przegrywając tylko o 1 punkt miejsce II. Do konkursu reprezentację przygotowywał nauczyciel EDB – Marcin Kuc.

/Gimnazjum nr 4/

Poprzedni artykułTeresa Mazurek zostawia Wspólnotę Samorządową
Następny artykułPłacą za błędy urzędników