Strona główna Sport Piłka nożna Polonia gra o pełną pulę

Polonia gra o pełną pulę

0

Piłkarze Polonii Świdnica w swoim najbliższym spotkaniu o III–ligowe punkty podejmą na własnym obiekcie znacznie niżej notowaną Ilankę Rzepin, która jednak wiosną 2014 roku pokazuje się z jak najlepszej strony.

 11

Na uwagę zasługuje przede wszystkim środowy remis rzepinian w starciu z mającym mistrzowskie aspiracje Stilonem Gorzów Wielkopolski. Gospodarze tego pojedynku strzelili trzy bramki i byli bliscy pokonania wielkiego faworyta tego meczu, lecz stracili gola w 86. minucie spotkania remisując ostatecznie ze Stilonem po 3. Punkt wywalczony w starciu z gorzowianami, to nie jedyna zdobycz Ilanki w tym roku. Nasi najbliżsi przeciwnicy pokonali na inaugurację Piasta Karnin 2:0, następnie zwyciężyli Promień Żary 1:0 i ulegli na wyjeździe 2:3 solidnemu Piastowi Żmigród. Te wyniki pokazują, że z pewnością do rywali należy podejść z szacunkiem, jak zresztą do każdej drużyny i absolutnie nie można dopisać sobie punktów już w szatni przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Polonii podobnie jak przeciwnikom punkty potrzebne są jak powietrze. Biało-zieloni dowodzeni przez grającego trenera Jarosława Lato balansują w okolicach zagrożonej strefy. Świdniczanie obecnie z 25 punktami plasują się na 12. lokacie, rzepinianie z 15 „oczkami” są na 16. pozycji. Co ciekawe sobotni pojedynek poprowadzi arbiter, który sędziował w tym sezonie pierwszy pojedynek pomiędzy obiema ekipami. Miejmy nadzieję, że Hubert Kut przyniesie nam szczęście, gdyż tamto starcie lepiej wspominają nasi zawodnicy, którzy wygrali na wyjeździe 3:2.

Na spotkanie pomiędzy Polonią Świdnica a Ilanką Rzepin zapraszamy już w najbliższą sobotę, 5 kwietnia, początek konfrontacji na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy o 16.00. Bilety w cenie 5 zł. Zapraszamy, wspomóż swoim dopingiem biało-zielonych walczących o dziewiątą wygraną w tym sezonie!

/Polonia Świdnica/